خرید روسری آيت‌الله اميني: تورم افسارگسيخته مردم را به ستوه آورده

خطيب جمعه قم با اشاره به رشد تورم در جامعه كه مردم را به ستوه آورده است، خواستار همكاري همه نهادها براي رفع اين مشكل شد.
به گزارش فارس، آيت‌الله ابراهيم اميني در خطبه‌هاي نماز جمعه قم، وجود تورم در جامعه را مورد توجه قرار داد و افزود: مردم ما شاهد تورم افسارگسيخته‌‌اي هستند كه آنها را به ستوه آورده است.
وي ادامه داد: اين تورم در همه ابعاد زندگي مردم به ويژه در بخش مسكن، اجاره مسكن، مصالح ساختماني و مواد غذايي مشاهده مي‌شود و اقشار كم‌درآمد و بيكار را در فشار قرار داده است. خطيب جمعه قم با بيان اين‌كه تحمل تورم براي مردم بسيار دشوار شده است، گفت: تورم بزرگترين دغدغه مراجع و مردم است.
وي ادامه داد: خوشبختانه رئيس‌جمهوري در سفر اخير خود به قم، وعده دادند كه براي حل مشكل تورم فكري مي‌كنند و اين اسباب خوشحالي ما شد. آيت‌الله اميني با بيان اين‌كه در صداقت و قاطعيت رئيس‌جمهوري ترديدي ندارد، اظهار داشت: البته حل مشكل تورم كار مشكلي است.
وي به مسئولان توصيه كرد، براي حل مشكل تورم عجولانه و حساب نشده اقدام نكنند، چراكه اين كار، نه تنها مشكلي را حل نمي‌كند، بلكه خود مشكلي را به وجود مي‌آورد.
خطيب جمعه قم مشورت با كارشناسان خبره و بررسي برنامه‌هاي اقتصادي را تنها راهكار مشكل تورم برشمرد و افزود: در اين راستا، همه نهادها به ويژه مجلس و بانك‌ها بايد دولت را ياري كنند.
آيت‌الله اميني در بخش ديگري از سخنان خود به فرا رسيدن سالگرد شهيد مطهري اشاره كرد و با گراميداشت ياد اين شهيد بزرگوار گفت: شهيد مطهري با قلم خويش، بهترين خدمات را به اسلام نموده است و آثار او مي‌تواند براي طلاب و دانشجويان الگو باشد.
وي همچنين روز معلم را به آنان تبريك گفت و تأكيد كرد: معلمان بايد دانش‌آموزان را با مسائل اسلامي آشنا كرده و بهترين رهنمودها را در اختيار آنها قرار دهند.
آيت‌الله اميني از معلمان خواست تا علاوه بر تدريس، در رفع مشكلات اخلاقي دانش‌آموزان كوشا باشند. وي با اشاره به سفر اخير رهبري به شيراز، از مردم اين شهر به خاطر استقبال بي‌نظير تشكر كرد.