خرید روسری احمدي‌نژاد: ايران بايد به نيازهاي جهان پاسخ دهد

دكتر محمود احمدي‌نژاد، رئيس‌جمهوري اسلامي ايران گفت: ملت ايران امروز مأموريت بزرگي بر عهده دارد و بايد به نيازهاي جهاني پاسخ دهد.
به گزارش ايرنا، وي در مراسم تجليل از ‪ ۱۸۰‬ معلم نمونه كشور به مناسبت روز معلم افزود: اگر ملت ما امروز مأموريت اصلي خود را نشناسد و وظيفه خود را در مقابل نظام سلطه و نظام جهاني به خوبي انجام ندهد، در پيشگاه خدا مسئول خواهد بود و تا ابد نيز اين جبران‌ناپذير است.
رئيس‌جمهوري با بيان اين كه براي رسيدن به چنين آرمان‌هاي بلندي، بايد تحمل و حوصله كنيم، تصريح كرد: بايد هشيار باشيم كه دشمنان تلاش دارند با طرح برخي مسائل كوچك، ما را از آرمان‌هاي بلند و مأموريت اصلي دور كنند.
احمدي‌نژاد با اشاره به بن‌بست مكاتب بشري در عصر حاضر خاطرنشان كرد: امروز بشريت به دنبال راه نو است و در اين راه، نگاه همه نخبگان عالم براي اصلاح جهان به ايران است و آنان در ديدارها به اين امر معترفند.
وي با بيان اين كه همه انبيا آمدند تا انديشه‌هاي الهي را در جامعه حاكم كرده و ظلم برچيده شود، تصريح كرد: امروز بشريت در يك پيچ تند تغيير دوران قرار گرفته و دوره ادبيات قدرت و ثروت و سلاح كنار رفته است.
احمدي‌نژاد همچنين درباره مسائل داخلي كشور گفت: امروز تورم در كشورهاي پيرامون ما دو برابر شده است و در چنين مقطعي، همه تلاش دولت اين است تا تورم در كشور كنترل شود.
پيش از سخنان رئيس‌جمهوري، عليرضا علي احمدي، وزير آموزش و پرورش با ارايه گزارشي از فعاليت‌هاي اين وزارتخانه گفت: انتظار ما اين است كه نقش بامعنايي را در مشاركت و تأمين نيروي انساني كشور همراه با ديگر وزارتخانه‌ها داشته باشيم.