خرید روسری اطلاعات: ضربه به شبكه كلاهبرداري زمين و مسكن

با اقدامات اطلاعاتي سربازان گمنام امام زمان (عج)، عناصر اصلي يك شبكه فساد و كلاهبرداري در امر مسكن و زمين كه مدتي در برخي استان‌ها از جمله استان تهران مشغول فعاليت بودند، شناسايي و با اجازه مقامات قضايي بازداشت شدند.
به گزارش روابط عمومي وزارت اطلاعات، با اقدامات اطلاعاتي سربازان گمنام امام زمان (عج) عناصر اصلي يك شبكه فساد و كلاهبرداري در امر مسكن و زمين كه مدتي در برخي استان‌ها از جمله استان تهران مشغول فعاليت بوده و از طريق زد و بند، پرداخت رشوه، جعل و… بيش از ده‌ها ميليارد تومان مال نامشروع به دست آورده بودند، شناسايي و با اجازه مقامات قضايي بازداشت شدند.
اعضاي اين باند با تباني و برقراري روابط غيرمتعارف همچون پرداخت رشوه و جعل اسناد، احكام، سربرگ و مهر نهادها و سازمان‌هاي ذيربط و اعمال نفوذ در معاملات و مزايده‌هاي رسمي، اراضي بيت‌المال را در اختيار خود گرفته و با ادعاي ساخت منازل ارزان ‌قيمت، اقدام به كلاهبرداري نموده و هزاران نفر را با مشكل روبه‌رو ساخته‌اند.
بنا بر اين گزارش، عناصر اين باند با تشكيل شركت‌هاي صوري، مجوز ساخت حدود 4700 واحد مسكوني را دريافت و اين 4700 واحد را به بيش از 14000 نفر پيش‌فروش كرده‌اند.
از اين باند زمين‌خوار و كلاهبردار علاوه بر اسناد مثبته جرم از قبيل ابزار جعل، انواع مهرهاي جعلي و اوراقي با سربرگ‌هاي دولتي، اسلحه، دستبند، باتوم، گاز اشك‌آور، چراغ گردان ويژه پليس و … كه براي ترساندن طلبكاران و طرفين معاملات استفاده مي‌شده، كشف و ضبط شده است.هم‌اكنون پرونده اين شبكه فساد در دادگستري تهران، در حال رسيدگي است.