خرید روسری الهام: خائنین می خواهند مردم را مایوس کنند

سخنگوی دولت گفت:«یك عده می‌خواهند مردم را به جد مایوس کنند که این افراد دارند واقعا خیانت می‌کنند؛ البته مردم مایوس نمی‌شوند».

به گزارش ایسنا، غلامحسین الهام كه در شورای اداری گیلان سخن می‌گفت، تصریح كرد كه بحث اطلاع‌رسانی در همه عرصه‌ها باید جدی گرفته شود و افزود: «شورای اطلاع‌رسانی باید در استان راه‌اندازی شود».

وی تاکید کرد: «هنر مدیریت در جامعه ما مدیریت در شرایط مختلف و دشوار است و مدیران ما در شرایط سخت آزموده شده‌اند، ما ملتی آزموده هستیم؛ بنابراین مشکلات برای این جامعه یک عبور عادی است و عبور از این مرحله دشوار نیست».

وزیر دادگستری هم‌چنین با اشاره به چند اصل مهم در کشور گفت: «در کشورمان روح توکل و ایمان به خداوند و اتکال به قدرت او و نیز پیوند خوب و عمیق اجتماعی در بین آحاد جامعه وجود دارد و اگر مردم را باور کنیم مشکلی نخواهیم داشت و این از قدرت انرژی آب و برق بالاتر است».

وی در عین حال با اشاره به کمبود آب و خشکسالی در کشور و استان گیلان اظهار داشت:« مسائل کم آبی و شرایط جوی مشکلی نیست که نتوانیم آن را حل کنیم و دولت برای آن پیش‌بینی و برنامه‌ریزی کرده و بر اوضاع مسلط است، هم‌چنین ستاد ویژه‌ای تشکیل داده و با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های استان و هماهنگی با استاندار و پرهیز از نگاه بخشی می‌توان آن را رفع کرد».

الهام خاطرنشان کرد: «مدیریت صحیح منابع و مصرف درست، شاخص موفقیت اسلامی است، صلاح و فساد جامعه اسلامی این است که مدیران آن در جهت اصلاح بتوانند از منابع موجود درست استفاده کنند و برعكس؛ از این رو باید منابع آبی را در هر شکلی بهینه کنیم؛ زیرا یک تکلیف ملی و شرعی است و باید از اسراف نیز به شدت جلوگیری كرد».

الهام بر تقویت فرهنگ كار و تلاش تاكید كرد و اظهار داشت: «دولت در راستای مبارزه با بیکاری بحث بنگاه‌های اقتصادی زودبازده را دنبال می‌کند و فرهنگ کار، آموزش کار و کارآفرینی اولویت دیگر دولت در این عرصه است».

وی گفت: «استقلال جامعه در تولید و حرکت رو به جلو در گرو فعالیت‌های کوبنده است و دولت در حال سرمایه‌گذاری است و منابع مالی بانکی را هدایت کرده تا مردم بتوانند سرمایه‌گذاری کنند».

سخنگوی دولت هم‌چنین سیاست‌های دولت در خصوصی‌سازی و اجرای اصل 44 را بسیار جدی برشمرد و تاکید کرد: «همه اصل 44 معنایش این نیست که همه منابع بزرگ دولت را به چند شرکت و کمپانی بزرگ بدهیم».

الهام هم‌چنین تصریح کرد:« حمایت مالی از افكار تکلیف دولت است و امروز تامین اجتماعی وجود دارد و باید محصولات کشاورزی بیمه شود، دولت گاهی وظیفه دارد خرید تضمینی انجام دهد، زیرا اتکای همیشگی کشاورز به خرید تضمینی امکان فعالیت های مثبت و خلاقیت را کم می‌کند».

وی هم‌چنین با تاکید بر امر مهم اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی فعالیت‌ها برای مردم افزود:« اطلاع‌رسانی یک تشریفات و یا ریا نیست، امروز مدیریت دنیا بر اساس ارتباطات پیش می‌رود و مسوولان باید به وسیله اطلاع‌رسانی با مردم حرف بزنند».

وی در ادامه با اشاره به برخی موفقیتهای دولت اظهار داشت: «دولت در همه شاخص های رشد از جمله صادرات نفتی و غیرنفتی، میزان سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، رشد چشمگیری
داشته است و رشد اقتصادی نسبت به برنامه چهارم جلو بوده و نسبت به افق چشم‌انداز نیز با قدرت به جلو پیش می‌رود».

وی تصریح كرد: «در حوزه اصلاح ساختار مالی کشور نیز با کاهش سود بانکی، رییس جمهور به جدیت ایستاده است».

سخنگوی دولت در عین حال با اشاره به برخی اشتباهات گفت:« ما باید منابع بانکی را برای تولید، هدایت و نظارت می‌کردیم که بخش زیادی از آن بر خلاف سیاست‌های دولت به سمت تجارت سوق پیدا كرد و به یك نوعی برخی مشکلات نیز به سمت مسکن و ایجاد مشکل مسکن سوق پیدا كرد که باید برگردانیم و نیز یک سری چک پولهایی هم بدون كنترل منتشر شد و مشکلاتی ایجاد کرد که ما راه حل را پیدا کرده‌ایم و مشكل را رفع خواهیم كرد».

وی افزود:« بیان اشتباهات از قدرت کم نمی‌کند، بلکه باید کار کنیم تا با نظارت، اشتباهی صورت نگیرد».

الهام خاطرنشان کرد: «اما این اشتباهات در سیاست‌ها و برنامه‌ریزی نبود، بلکه در اجرا و در بعضی جاها وجود داشت، اما جامعه رو به جلوست؛ گرچه یك عده می‌خواهند مردم را به جد مایوس کنند که این افراد دارند واقعا خیانت می‌کنند؛ البته مردم مایوس نمی‌شوند».

وی ادامه داد:« این دولت حلقه بسته را باز کرد تا تحول در مدیران ایجاد شود و در نهایت تحول در نسل‌ها به وجود بیاید».