خرید روسری قضات عزل شده پاکستان باز می گردند

نخست وزیر سابق پاکستان امروز از بازگشت به کار قضات عزل شده توسط پرویز مشرف ، رئیس جمهور این کشور در 12 ماه جاری میلادی خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، نوازشریف امروز در یک کنفرانس خبری در شهر لاهور در شرق پاکستان ابراز داشت: دولت لایحه بازگشت به کار 60 قاضی و از جمله افتخارمحمد چودری رئیس دیوان عالی این کشور را که در زمان اعلام حالت فوق العاده توسط مشرف در سوم نوامبر از کار خود برکنارشده بودند به زودی مطرح خواهد کرد.

نخست وزیر سابق پاکستان و رهبر حزب مسلم لیگ شاخه نواز زمان بازگشت قضات را 12 ماه می عنوان کرد.

شریف که بعد از ملاقات با اعضای ارشد حزب مسلم لیگ شاخه نواز صحبت می کرد، اظهار داشت: انشاءالله مجلس ملی لایحه را به تصویب خواهد رساند و در همان روز ابلاغیه بازگشت به کار قضات صادر خواهد شد.

نواز شریف و آصف علی زرداری سرپرست حزب مردم، مذاکرات خود را روز گذشته در دوبی امارات متحده عربی درباره بررسی چگونگی بازگرداندن قضات عزل شده توسط رئیس جمهور این کشور به بدنه سیستم قضایی پاکستان به پایان رساندند.

با پایان ضرب الاجل تعیین شده برای بازگرداندن قضات عزل شده از سوی مشرف، نوازشریف نخست وزیر سابق پاکستان سه شنبه دهم اردیبهشت برای دیدار با آصف علی زرداری رهبر حزب مردم این کشور که همراه با فرزندانش در دبی به سر می برد، وارد این امیرنشین شد.

دو طرف ماه گذشته درباره این موضوع(بازگرداندن قضات عزل شده به مسئولیتهای خود) توافق کردند با این تفاوت که حزب مردم خواهان ایجاد یک سری اصلاحات قضایی در قالب قانون اساسی است .