خرید روسری لاريجاني: بدون رياست هم مي‌توان کار کرد

منتخب مردم قم در مجلس شوراي اسلامي درباره کانديداتوري براي رياست مجلس گفت: بدون رياست هم مي توان کار کرد. ما در شرايط كنوني بايد براي حل مشكل تورم در كشور چاره‌انديشي كنيم.

به گزارش ايسنا،علي لاريجاني عصر روز پنج‌شنبه در مراسم گراميداشت شهادت استاد مطهري در دانشگاه آزاد اسلامي واحد قم هم‌چنين با اشاره به مشي شهيد مطهري گفت: شهيد مطهري با وجود علاقه وافري که نسبت به علم و دانش داشت، هيچ‌گاه از عبادت خدا و مسائل اعتقادي غافل نمي‌شد.

وي تصريح كرد: شهيد مطهري همواره نسبت به سرنوشت فرهنگي و سياسي ايران و حتي بشريت نگراني داشت.

وي در ادامه در پاسخ به پرسشي درباره تحريف نام خليج فارس آن را اقدامي مضحک و تحت فشارهاي آمريكا خواند.

علي لاريجاني درباره رياست مجلس هم گفت: من در اين مورد اظهار نظري نكرده‌ام. بدون رياست هم مي‌توان كار انجام داد. ما بايد جاي بحث درباره انتخاب هيات رييسه به دنبال ايجاد تعامل بيشتر بين دولت و مجلس باشيم تا از اين طريق رونق اقتصادي را شاهد باشيم و مشكل تورم را حل كنيم.

منتخب مردم قم در مجلس هشتم در پاسخ به پرسش ديگري شرايط بين‌المللي، مسائل داخلي و رشد نقدينگي را مهم‌ترين عوامل افزايش تورم در كشور دانست و افزود: اولويت مجلس هشتم اين است كه به موضوع تورم بپردازد و آن را حل كند.

مشاور مقام معظم رهبري در شوراي عالي امنيت ملي درباره اظهارات بوش براي جلوگيري از دستيابي ايران ايران به دانش صلح‌آميز هسته‌اي نيز گفت: او هنگام گفتن اين سخنان حال خوبي نداشته، چون شرايط داخلي آمريكا امروز اجازه بيان چنين حرف‌هايي را نمي‌دهد.

وي اضافه كرد: امروز ايران به يك مرحله غيرقابل بازگشت در دستيابي به انرژي هسته‌اي رسيده است.

به گزارش ايسنا، دبير سابق شوراي عالي امنيت ملي چهار شنبه شب نيز در جمع دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه مفيد قم، با اشاره به شخصيت جامع شهيد مطهري گفت: شهيد مطهري بر اين باور بود كه دين امري همه‌جانبه و تحول برانگيز است.

وي با بيان اينکه تعريف صرف از شهيد مطهري دردي را دوا نمي‌کند گفت: ما از شهيد مطهري استفاده بهينه نمي‌كنيم و حتي مسوولان کتابهاي وي را نمي‌خوانند.

وي افزود: اگر مباني فكري شهيد مطهري در جامعه به كار بسته شود، در سياست، فرهنگ و اقتصاد كشور تحول ايجاد مي‌شود.

وي با بيان اين که بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در برخي رشته‌ها به پيشرفت‌هاي چشمگيري دست پيدا کرديم

تصريح كرد: اين پيشرفت‌ها باعث شد تا اميد در ديگر كشورها زنده شود.

لاريجاني با اشاره به تنفر روزافزون کشورهاي اسلامي از آمريکا و رژيم صهيونيستي افزود: ايران بعد از انقلاب در مبارزه با اسرائيل پيشتاز شد و اين مسئله يك ظرفيت خوب سياسي براي كشور ايجاد کرد.

وي در ادامه به مشكلات اقتصادي كشور اشاره كرد و گفت: كارآمدي سيستم اقتصادي ما به گونه‌اي نيست كه مردم بتوانند آينده خود را پيش‌بيني كنند.

نماينده مقام معظم رهبري در شوراي عالي امنيت ملي در باره نامه‌نگاري روساي جمهور و مجلس نيز خاطرنشان كرد: از اين فضاي نامه‌نگاري نبايد تصور شود كه اختلاف عميقي وجود دارد. به نظر من چالش عميقي در اين خصوص وجود نداشته است.

لاريجاني درباره علت عدم حضورش در ضيافت حداد عادل با نمايندگان جديد هم گفت: آقاي حداد دوست ما هستند و سال‌هاست كه با هم رفيقيم. نظر خود را درباره ضيافت اول گفته‌ام. اگر ضيافت معقولي باشد كه بتوان در آن كاري براي ملت كرد، شركت مي‌كنم.