خرید روسری واكنش مصطفوي به انتقاد حداد از رايزنان

مهدي مصطفوي، رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به انتقاد «غلامعلي حداد عادل» در خصوص عملكرد رايزني‌هاي فرهنگي جمهوري ايران در خارج از كشور واكنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاري فارس، مصطفوي در اين باره اظهار داشت: من فكر مي‌كنم نكاتي را كه آقاي حداد عادل مطرح كردند، با آنچه در رسانه‌ها درج شده متفاوت است.

وي افزود: جناب آقاي حداد عادل عضو شوراي عالي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي هستند و از شخصيت‌هايي هستند كه از ابتداي تشكيل اين سازمان به عضويت شوراي عالي اين سازمان درآمدند و دقيقا در جريان تحولات و پيشرفت‌هاي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي قرار دارند.

مشاور رييس جمهور ادامه داد: تمام تلاش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي بر اين است كه قوي‌تر از هر روز عمل كند و با استفاده از امكانات و زمينه‌هاي بسيار خوبي كه در كشورهاي جهان وجود دارد بتواند جايگاه فرهنگي جمهوري اسلامي ايران را در خارج از كشور بيش از پيش تثبيت كند. قطعا رايزني‌هاي فرهنگي ما در خارج از كشور كه با سياست‌هاي تدوين شده در حال فعاليت هستند تلاششان مورد توجه مسئولان كشور است و تلاش آنها است كه باعث معرفي ايران به خارج از كشور مي‌شود.

رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي گفت: اگر امروز شاهد رشد ارايه محصولات و دستاوردهاي فرهنگي خودمان در خارج از كشور هستيم و در اغلب نمايشگاه‌ها و فستيوال‌ها بين‌المللي حضور داريم، مديون زحمات نمايندگان فرهنگي ايران در خارج از كشور هستيم.
مصطفوي اضافه كرد: با توجه به اين‌كه جناب آقاي حداد عادل در جريان ريز فعاليت‌هاي سازمان هستند و در جلساتي كه مرتبا در اين سازمان برگزار مي‌شود در خدمتشان هستيم، من ديدگاه ايشان را نسبت به فعاليت‌هاي رايزني‌هايمان مي‌دانم و هميشه مورد حمايت ايشان بوده‌ايم.

اين در حالي است كه چندي پيش رئيس مجلس در در آيين گشايش دانشكده مطالعات جهان با انتقاد از عملكرد رايزنان فرهنگي كشورمان گفت: برخي از اين رايزنان نه تنها قبل از آغاز مأموريت‌شان شناختي از كشور هدف ندارند بلكه در پايان ماموريت‌شان نيز شناختي از آن كشور ندارند.

وي فهرست بلند بالايي از دستگاه‌ها و عناصر فعال در خارج از كشور به نمايندگي از جمهوري اسلامي اشاره و يكي از اين نهادها را سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي عنوان كرد و با انتقاد از نحوه عملكرد مجموعه مذكور گفت:‌ نمي‌توان به يك نفر مأموريت داد و از او خواست در دوران خدمت در محل مأموريت تأثير بگذارد اما قبل از آغاز دوران مأموريت او زمينه تربيت، مطالعه و طي مدارج مورد نياز براي اين كار را براي او فراهم نكرد و بايد براي پرورش انسان‌هاي آگاه آستين‌همت بالا بزنيم.