خرید روسری اظهارات يك‌مقام ايراني درباره سفر هيات عراقي

“محمد جعفري” معاون دبير شورايعالي امنيت ملي ايران اعلام كرد : هيات عراقي در ديدار از تهران از كمك‌هاي جمهوري اسلامي ايران به دولت عراق براي برقراري ثبات و امنيت در اين كشور تشكر كرد.

جعفري عصر يكشنبه در گفت وگو با شبكه الجزيره افزود : هيات پارلماني و دولتي عراق در ديدار از تهران با مقام‌هاي سياسي، امنيتي و اقتصادي ايران در حوزه عراق ديدار داشتند و برنامه توسعه همكاري‌هاي آينده دو كشور براي ايجاد ثبات سياسي، اقتصادي و امنيتي در اين كشور را بررسي كردند.

معاون دبير شورايعالي امنيت ملي ايران اظهار داشت : هدف ديدار هيات عراقي از تهران تبادل نظر درباره آخرين تحولات اين كشور و درخواست عراق از ايران براي كمك بيشتر به دولت آقاي مالكي جهت حل برخي مشكلات اين كشور بود.

وي تصريح كرد : هيات عراقي از حمايت‌هاي همه جانبه جمهوري اسلامي ايران از دولت عراق تشكر كرد و خواستار همكاري‌هاي بيشتر طرفين براي ايجاد امنيت در عراق شد.

جعفري با بيان اينكه هيات عراقي مواضع اخير برخي از مسئولان اين كشور درباره جمهوري اسلامي ايران را ديدگاه شخصي افراد دانست، تاكيد كرد : دولت عراق ضمن قدرداني از حمايت‌هاي ايران از دولت مالكي، خواستار توسعه روابط دوستانه دو كشور و تداوم رايزني‌هاي همه جانبه بين ايران و عراق شد.

وي گفت : در اين مذاكرات ، طرف ايراني نارضايتي خود را از رفتار اشغالگران بويژه در كشتار مردم بيگناه عراق اعلام كرد و مجددا بر ضرورت حمايت جمهوري اسلامي ايران از دولت عراق براي تامين امنيت در اين كشور تاكيد كرد.

معاون دبير شورايعالي امنيت ملي ايران ادامه داد : تبادل هيات‌هاي سياسي، اقتصادي و امنيتي بين ايران و عراق به صورت دوره‌اي و مستمر ادامه دارد و آخرين دور از اين نوع مذاكرات و رايزني منجر به موفقيت دولت آقاي مالكي در پايان دادن به درگيري‌هاي‌ بصره شد.

وي ابراز اميدواري كرد كه با كمك همه گروه‌هاي فعال در عراق و تدبير دولت اين كشور، آرامش و ثبات در عراق افزايش يابد و جمهوري اسلامي ايران نيز تمامي توان خود را براي ايجاد امنيت در عراق بكار خواهد بست.

وي در پاسخ به برخي اظهارات در مورد دخالت ايران در عراق گفت : كساني در منطقه و خارج از منطقه هستند كه از روابط دوستانه و صميمي دو دولت و دو ملت عراق و ايران ناراحتند و منافع خود را در تنش ميان ايران و عراق مي دانند و اينگونه تبليغات را دنبال مي‌كنند.

جعفري تاكيد كرد : ايران دولت آقاي مالكي را دولتي مردمي و خدمتگزار مردم عراق مي‌داند.