خرید روسری توقف مذاکرات صلح به دلیل پرونده فساد اولمرت

به نوشته یک روزنامه عبری، با توجه به در جریان بودن پرونده فساد مالی نخست وزیر رژیم اسرائیل، رسیدن به هرگونه پیشرفتی در روند مذاکرات به اصطلاح صلح خاورمیانه بعید به نظر می رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه جروزالم ‌پست،احتمال دستیابی به هرگونه پیشرفتی در گفتگوهای اسرائیل- تشکیلات خودگردان فلسطین تا روشن شدن وضعیت غیرمشخص سیاسی “ایهود اولمرت” بعید به نظر می‌رسد.

این خبر پس از آن از سوی مقامهای بلندپایه رژیم اسرائیل منتشر شد که “کاندولیزا رایس” وزیر امورخارجه آمریکا دیشب با “ابومازن” رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین و ایهود اولمرت دیدار کرد و مدعی شد امکان دستیابی به صلح تا پایان سال 2008 وجود دارد.

به نوشته این روزنامه، آنچه اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین تا به حال به آن رسیده ‌اند، این است که تمام موارد تا مشخص شدن بلاتکلیفی سیاسی در بیت ‌المقدس متوقف خواهد بود.

بر همین اساس یکی از معاونان ابومازن نیز اعلام کرد دستیابی به پیشرفت در صلح با توجه به افشا شدن رسوایی جدید اولمرت تردیدآمیز است.

از سوی دیگر روزنامه، یدیعوت آحارونت از دستور داددستان کل رژیم صهیونیستی مبنی بر متوقف شدن رسیدگی به پرونده اولمرت خبر داد.

به گزارش مهر، موضوع فساد در میان مقامهای ارشد رژیم جعلی اسرائیلی که در آستانه شصتمین سال تاسیس خود قرار دارد، موضوع جدیدی نیست و اغلب مقامهای این رژیم هر کدام چندین مورد از فساد اخلاقی و مالی را در پرونده خود دارند و در آخرین نمونه از آنها سال گذشته رئیس رژیم صهیونیستی به دلیل فساد اخلاقی مجبور به کناره گیری از سمت خود شد.

بر همین اساس، تحقیقات پلیس رژیم اسرائیل درباره فساد مالی اولمرت از چند ماه پیش آغاز شده است. این تحقیقات در این مورد بود که آیا اولمرت در این دوران، متحدان سیاسی خود را به ریاست شرکتهای کوچک و متوسط و دیگر نهادهای دولتی گماشته است یا خیر؟

اولمرت همچنین درباره تبانی و کمک مالی ویژه به یک کارخانه که به شریک سابق وی تعلق داشت، بازجویی می شود.

پلیس رژیم اسرائیل همچنین تحقیقات درباره سوء استفاده اولمرت از قدرت برای خصوصی کردن یک بانک مهم در سال 2005 میلادی و نیز دریافت رشوه در جریان برگزاری مناقصه خرید یک باب خانه مجلل در سال 2004 میلادی در قدس را به پایان رساند.