خرید روسری خوش رقصی تازه هیلاری برای تل آویو

سناتور هیلاری کلینتون، از داوطلبان نامزدی ریاست جمهوری حزب دموکرات از سخنان خود درباره “محو ایران” در صورت حمله هسته ای این کشور به اسرائیل، دفاع کرد.

به گزارش بی بی سی، این در حالی است که باراک اوباما، سناتور دموکرات و دیگر داوطلب نامزدی ریاست جمهوری این حزب، با انتقاد از کلینتون سخنان او را مشابه دیپلماسی جورج بوش دانسته است.

کلینتون روز یکشنبه در گفتگو با شبکه تلویزیونی ای بی سی آمریکا در پاسخ به سؤالی درباره اظهاراتش درباره ایران گفت: “فکر می کنم درباره آنچه انجام خواهیم داد باید کاملاً شفاف باشیم، فکر نکنم الآن زمان دوپهلو صحبت کردن باشد”.

او در ادامه گفت: “مطمئنم می خواهم برای آنها [ایرانیها] کاملاً مشخص کنم که در صورت چنین کاری (حمله اتمی به اسرائیل) با هزینه خیلی زیادی مواجه خواهند شد”.

کلینتون پیشتر گفته بود در صورت حمله هسته ای ایران به اسرائیل در زمان ریاست جمهوری او، آمریکا به ایران حمله می کند، سناتور کلینتون افزوده بود آمریکا این قدرت را دارد که ایران را “کاملاً محو” کند.

خانم کلینتون همچنین گزارشهای کارشناسان درباره لطمه زدن سخنان او به جایگاه اصلاح طلبان ایرانی که خواستار بهبود روابط با آمریکا هستند را رد کرد.

او در این حال خواستار گفتگوهای دیپلماتیک با ایران برای درک بهتر ساختار قدرت در این کشور شد.

در این حال، باراک اوباما در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ان بی سی با انتقاد از سخنان خانم کلینتون، آن را بیانگر تکرار سیاستهای جورج بوش دانست و گفت: “این لحنی نیست که در حال حاضر به آن نیاز داریم، این لحن یادآورنده جورج بوش است، در دوران او سیاست خارجی ما سیاست شمشیرکشی و سخنان تند بود ولی مجموعه ای از تصمیم گیریهای راهبردی در این دوره اتخاذ شد که در عمل ایران را تقویت کرد”.

آقای اوباما همچنین خواستار به کارگیری لحنی شد که به دنیا نشان دهد آمریکا در حال فاصله گرفتن از دیپلماسی “گاوچرانی” دوره جورج بوش است.

خانم کلینتون و آقای اوباما در ادامه رقابتهای تعیین نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات، روز سه شنبه در انتخابات مقدماتی حزبی در ایالتهای ایندیانا و کارولینای شمالی رقابت می کنند.

آخرین نظرسنجیها بیانگر جلو بودن سناتور اوباما از سناتور کلینتون در کارولینای شمالی و رقابت تنگاتنگ و نزدیک آنها در ایندیاناست.