خرید روسری دستور بوش برای ترور مقامات نظامی ایران!

در حالی که رسانه‌های آمریکایی سال گذشته اعلام کردند جرج بوش رئیس‌جمهور تندرو آمریکا حکمی محرمانه را برای کشتن «عوامل ایران» در عراق امضا کرده است، یک نشریه دیگر آمریکایی روز گذشته فاش ساخت که بوش اخیراً حکمی را امضا کرده که نوعی «مجوز برای اقدام تهاجمی محرمانه علیه جمهوری اسلامی و مقامات خاص آن» محسوب می‌شود.

به نوشته شهاب‌نیوز نشریه آمریکایی «كانترپانچ» که وابسته به گروه‌های ضد جنگ است، روز گذشته در گزارشی تحت عنوان «حكم سری بوش جنگ با ایران را گسترده‌تر می‌كند»، از دستور به کلی سری و تازه جرج بوش خبر داد که مجوز اقدام تهاجمی محرمانه علیه جمهوری اسلامی و مقامات خاص آن (مقامات نظامی) محسوب می‌شود.

این گزارش می‌نویسد: «شش هفته پیش بوش حكمی را برای انجام اقدامات تهاجمی سری علیه نظام ایران صادر كرد كه از نظر ابعاد غیرمنتظره است».

به نوشته این نشریه، دستور جدید بوش شامل اقدامات نظامی علیه عوامل و منافع جمهوری اسلامی در منطقه‌ای وسیع از لبنان تا افغانستان بوده و ترور مقامات خاص جمهوری اسلامی را نیز شامل می‌شود.

نشریه آمریکایی «كانترپانچ» در ادامه با اشاره به این که «حکم جدید بوش آزادی عمل به مراتب بیشتری را به سیا و پنتاگون داده است» می‌نویسد: این حکم زمینه حمایت کامل آمریکا از عوامل نظامی سازمان مجاهدین خلق [گروهك تروریستی منافقین] و استفاده از این نیروها علیه جمهوری اسلامی را فراهم می‌سازد. بر مبنای دستور جدید بوش همچنین یک بودجه بدون محدودیت سری در اختیار گروهک جندالله [گروه تروریستی عبدالمالک ریگی] قرار می‌گیرد تا در منطقه سیستان و بلوچستان ایران و سایر مناطق ناامنی ایجاد کند.

به نوشته این نشریه، ملی‌گرایان كُرد ایران، ‌اعراب الاهواز و تروریست‌های فعال در جنوب غربی ایران نیز از دیگر عناصری هستند که بر اساس دستور جدید بوش مورد حمایت قرار می‌گیرند.

کانترپانچ همچنین تصریح کرده است که بر اساس دستور محرمانه بوش؛ اقدامات تهاجمی علیه حزب‌الله لبنان و بی‌ثبات كردن بیشتر نظام سوریه تشدید خواهد شد.

در این گزارش، درباره حمایت دموكرات‌ها و جمهوری‌خواهان از این حكم و نحوه تامین بودجه این دستور آمده است: «تأمین بودجه با مشكلی مواجه نشد. بودجه اولیه 300 میلیون دلاری برای اجرای حكم مذكور بلافاصله مورد حمایت دو حزب در كنگره قرار گرفت و طی تصویب آن به منفور بودن جنگ كنونی و شرایط نامناسب اقتصادی آمریكا توجهی نشده است».

کانترپانج در پایان این گزارش با اشاره به تغییراتی که اخیراً در ستاد فرماندهی کل آمریکا ایجاد شده و همچنین با توجه به نشانه‌های مختلف؛ مدعی گشته که پنتاگون ظرف هفته‌های آینده دست به یک اقدام خصمانه نظامی علیه ایران خواهد زد.

برخی از نشانه‌هایی که مورد استناد این نشریه قرار گرفته به شرح زیر است: یگان آبی‌خاكی تفنگداران دریایی كه قرار بود در اواسط ژوئن به خلیج فارس بروند به ناگهان در روز چهارم ماه مه به سمت این منطقه حركت كرده‌اند/ نشست اروپایی میان دیپلمات‌های فرانسوی برای میانجی‌گری در امور ایران به ناگهان منحل شد/ پنتاگون در حال تهیه گزارشی برای کنگره است تا اثبات کند هر چه زودتر باید برای مهار ایران کاری کرد/ ناو سوم آمریکا به منطقه آمده است/ و نهایتاً آمریکا دست به یک کارزار بی‌سابقه تبلیغاتی زده تا جامعه جهانی را اقناع کند که ایران عامل بی‌ثباتی در عراق و مرگ سربازان آمریکایی است!

گفتنی است بر اساس نظرسنجی‌های اخیر موسسات آمریکایی، جرج بوش رئیس‌ جمهور جنگ طلب آمریکا به «منفورترین» چهره سیاسی در دنیا تبدیل شده است. اقدامات دیوانه‌بار جرج بوش نه تنها مانع گسترش دموکراسی و آزادی بیان در خاورمیانه می‌شود که زمینه تشدید رادیکالیزم را نیز فراهم کرده و فقط به ناامنی بیشتر منطقه منجر می‌گردد.

مقامات کشورمان تاکید کرده‌اند که تهدیدات آمریکا را جدی گرفته و تحولات را به دقت رصد می‌کنند، اما در عین حال هرگونه اقدام نظامی علیه ایران را غیرممکن دانسته و لفاظی‌های مقامات آمریکا و رژیم اسرائیل را جنگ روانی خوانده‌اند.