خرید روسری رهبر انقلاب: لزوم برنامه‌ريزي مسئولان براي مقابله با تحريم

رهبر انقلاب اسلامي، عشاير را مايه عزت و افتخار كشور دانستند و تاكيد كردند: در كشور ما برخلاف برخي كشورها، تنوع قوميت ها يك امتياز محسوب مي شود زيرا عشاير كشور همواره پاسدار مليت، دين و روحانيت، و علاقه مند به مباني اسلامي و سنت هاي بومي هستند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني رهبري، آيت‌الله خامنه‌اي در پنجمين روز از سفر به استان فارس، امروز در جمع پرشور هزاران نفر از مردم و عشاير شهرستان نورآباد ممسني با تاكيد بر لزوم برنامه ريزي صحيح و متين مسئولان براي استفاده مناسب از سرمايه هاي فراوان مادي و انساني كشور به منظور گسترش فضاي فعاليت اقتصادي تصريح كردند: همه مردم و مسئولان بايد دست در دست يكديگر و با همت و پشتكار جدي و در چارچوب يك برنامه زمانبندي مشخص و به عنوان يك وظيفه ملي، كشور را در عرصه اقتصادي به مرحله اي برسانند كه تهديد به تحريم و محاصره اقتصادي به هيچ وجه تاثيرگذار نباشد.

آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به توطئه هاي گوناگون دشمنان انقلاب اسلامي در طول سال هاي گذشته و ناكامي آنان براي شكستن عزم و اراده ملت ايران خاطرنشان كردند: دشمنان نظام جمهوري اسلامي ايران اكنون تصور مي كنند با طراحي يك توطئه اقتصادي و تهديد به تحريم مي توانند در عزم و اراده ملت ايران خلل ايجاد كنند اما ملت بزرگ ايران همان گونه كه در طول سي سال گذشته بر انواع تحريم ها و محاصره اقتصادي فايق آمد و گام هاي بلندي در مسير پيشرفت برداشت، اين بار نيز در مقابل اين توطئه خواهد ايستاد.

ايشان با تاكيد بر لزوم برنامه ريزي براي رهايي كشور از وابستگي اقتصادي افزودند: دولت اسلامي موظف است با ترتيب صحيح و برنامه درست از آمادگي و ظرفيت هاي ملت ايران براي برطرف كردن مشكلات استفاده كند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به برخي تهديدهاي اخير قدرت هاي استكباري، خطاب به اين قدرت ها تصريح كردند: مگر ملت ايران را نيازموده ايد؟ ما راه خود را با قدرت ادامه خواهيم داد و نخواهيم گذاشت مستكبران حق اين ملت را پايمال كنند.

آيت‌الله خامنه‌اي با تاكيد بر اينكه تهديد، ملت ايران را وادار به عقب نشيني نخواهد كرد، خاطرنشان كردند: اين ملت راه خود را به سوي كمال، عزت و استقلال كامل و پياده شدن كامل اركان دين در كشور انتخاب كرده است و هيچ تهديدي نمي تواند ملت ايران را از اين راه منصرف كند.

ايشان عمل به دستورهاي اسلام را تنها راه سعادت ملت ايران و همه ملت هاي امت اسلامي دانستند و افزودند: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، هر زمان كه با دقت به دستورها و وظيفه اسلامي عمل شده است، بيشتر موفق بوده ايم و ملت آماده، بانشاط، شجاع، رشيد، آگاه و هوشمند ايران وظيفه و حق خود را مي شناسد و آن را دنبال خواهد كرد.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين با يادآوري برخي محدوديت ها در كنار امكانات وسيع كشور، به مسئله اسراف اشاره و خاطرنشان كردند: با توجه به وضعيت آب در كشور به ويژه در سال جاري لازم است مسئله اسراف نكردن در آب جدي گرفته و در بخش كشاورزي نيز از روش هاي صحيح و عاقلانه براي آبياري استفاده شود.

آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به تدابير مناسب دولت براي جبران برخي مشكلات ناشي از خشكسالي اظهار اميدواري كردند اين تدابير به بهترين وجه اجرا و برخي مشكلات برطرف شود.

ايشان در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ايمان و اعتقاد عميق مردم و عشاير منطقه نورآباد ممسني به خاندان پيامبر و باور پاك و خالص آنها به نظام اسلامي، بافت عشيره اي و پيوندهاي فاميلي و خويشاوندي اين منطقه را يك امتياز برشمردند و افزودند: اين امتياز با ارزش كه مورد تاييد اسلام نيز هست نبايد وسيله اي براي نفي افراد خارج از محدوده عشيره و برخي تعصبات عشيره اي شود.
رهبر انقلاب اسلامي، عشاير را مايه عزت و افتخار كشور دانستند و تاكيد كردند: در كشور ما برخلاف برخي كشورها، تنوع قوميت ها يك امتياز محسوب مي شود زيرا عشاير كشور همواره پاسدار مليت، دين و روحانيت، و علاقه مند به مباني اسلامي و سنت هاي بومي هستند.
آيت‌الله خامنه‌اي ضمن توصيه جوانان به ويژه عشاير به مطالعه و كتابخواني و استفاده از انسان هاي صاحب انديشه درست و اسلامي براي تحكيم مباني ديني و تقويت ايمان، به مشكلات و محروميت هاي منطقه نورآباد ممسني اشاره كردند و افزودند: اين محروميت ها ايجاب مي كند كه مسئولان توجه ويژه اي به اين منطقه داشته باشند.

ايشان در همين خصوص خاطرنشان كردند: البته يكي از نقاط قوت دولت خدمتگزار و پركار، سفرهاي استاني و سركشي به شهرستان ها و مناطق مختلف و ديدن واقعيت ها و مشكلات از نزديك است كه اين اقدام مايه خرسندي است.

در ابتداي اين ديدار، حجت الاسلام حسيني امام جمعه نورآباد ممسني به آيت‌الله خامنه‌اي خير مقدم گفت.