خرید روسری عراق،‌ ادعاهاي آمريكا عليه ايران را رد كرد

«علي دباغ»، سخنگوي دولت عراق، روز يكشنبه با رد ادعاهاي آمريكا عليه ايران، تصريح كرد: هيچ مدركي مبني بر حمايت ايران از شبه‌ نظاميان در عراق نيست.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از بغداد، علي الدباغ، سخنگوي دولت عراق گفت: هيچ مدرك دقيق و موثقي مبني بر مداخله ايران در زمينه حمايت از شبه‌ نظاميان شيعه در عراق نيست.
وي در پاسخ به پرسشي درباره ادعاهاي تازه آمريكا مبني بر يافتن سلاح‌هاي جديد ساخت ايران در عراق، گفت: ما چنين مداركي در اختيار نداريم.
 
وي گفت: نخست وزیر عراق دستور تشکیل هیئت ویژه ای برای بررسی ادعاهای مربوط به دخالت ایران در عراق و تهیه مستنداتی در این زمینه داده است. اعضای این هیئت قرار است نمایندگان وزارتخانه هایی باشند که با مسائل امنیتی در عراق مرتبطند.
سخنگوي دولت عراق همچنين اعلام كرد: يك هيأت پارلماني عراق در سفر هفته پيش به ايران، بحث‌هاي مفيدي با مقام‌هاي ايران داشته و جمهوري اسلامي نيز بر حمايت خود از دولت عراق و درك شرايط اين كشور تأكيد كرده است.
الدباغ تصريح كرد: عراق مشتاق داشتن روابط بهتر با جمهوري اسلامي ايران و ايران نيز مشتاق تضمين صلح و ثبات سياسي در عراق است و از اقدامات دولت عراق براي سركوب خشونت‌ها حمايت مي‌كند.
در همين حال، يك خبرگزاري ايراني به نقل از يك منبع رسمي گزارش داد: ايران از تلاش‌هاي دولت عراق براي خلع ‌سلاح شبه‌نظاميان مسلح حمايت مي‌كند، اما به دولت عراق توصيه مي‌كند كه از رويارويي با مردم خودداري كند.
از سوي ديگر، دريابان «پاتريك دريسكول»، سخنگوي ارتش آمريكا در عراق، گفت: آمريكا به طور كامل از گفت‌وگو بين ايران و عراق در زمينه مهار خشونت‌هاي فرقه‌اي حمايت مي‌كند.
وي در كنفرانسي خبري، همراه با سخنگوي دولت عراق، تأكيد كرد: ما از هرگونه فرصتي براي مذاكره حمايت مي‌كنيم.