خرید روسری فتح‌الله‌زاده: چند بازيكن اروپايي به خدمت مي‌گيريم

مديرعامل باشگاه فرهنگي، ورزشي استقلال تهران گفت: براي حضوري قدرتمند در فصل آينده مسابقات فوتبال قهرماني باشگاه‌هاي برتر ايران چند بازيكن اروپايي جذب خواهند شد كه در صورت قهرماني در جام حذفي و صعود به جام باشگاه‌هاي آسيا اين اقدام سريع‌تر صورت خواهد گرفت.
«علي فتح‌الله‌زاده» روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا افزود: مهمترين برنامه تيم فوتبال باشگاه استقلال، تقويت بيش از پيش يكايك نفرات است تا شرايط قهرماني در جام حذفي فراهم شود.
وي در پاسخ به اين پرسش كه در صورت شكست در جام حذفي آسيا فيروز كريمي به عنوان سرمربي در تيم باقي خواهد ماند، گفت: طبعا هيچ باشگاهي نمي‌تواند در مدت يك سال به همه خواسته‌هاي خود برسد. در فوتبال هر اتفاقي ممكن است رخ بدهد، اما هدف كنوني ما قهرماني در اين مسابقات است.
من و اعضاي هيأت مديره باشگاه از كريمي حمايت مي‌كنيم و اگر هم قهرمان جام حذفي نشويم براي فصل آينده برنامه‌ريزي خواهيم كرد تا يك تيم قدرتمند روانه مسابقات كنيم.
وي در ادامه گفت: ما يك برنامه سه ساله داريم و هدفمان اين است كه بتوانيم انتظارات ميليون‌ها هوادار پرشور استقلال را فراهم كنيم و برخلاف فصل جاري، قدرتمندانه‌تر در ميادين آتي ظاهر شويم.
مديرعامل باشگاه استقلال درباره وضع ناصر حجازي، مدير فني تيم استقلال و علل غيبت وي در روزهاي اخير در تمرينات اين تيم گفت: متأسفانه، در فوتبال ما يكم عادت بد رواج پيدا كرده و تصور مي‌شود كه پست مدير فني، تشريفاتي است، در صورتي كه در همه دنيا مدير فني نقشي كليدي دارد.
وي در ادامه اضافه كرد: همچنان راغب هستيم كه حجازي به عنوان مدير فني گزارش كاري بدهد؛ وي يكي از اسطوره‌هاي فوتبال و از افتخارات باشگاه استقلال است و دوست نداريم كه او از ما فاصله بگيرد.
فتح‌الله زاده درباره اعتراض برخي پيشكسوتان استقلال مبني بر اين كه چرا يك استقلالي به عنوان سرمربي در تيم فوتبال اين باشگاه فعاليت نمي‌كند، گفت: نوع تعامل من با موسپيدان و پيشكسوتان استقلال از سال‌هاي اخير تاكنون كاملا مشخص است. من احترام خاصي به افتخار آفرينان اين باشگاه دارم و در اين راستا در آغاز كار، حجازي را به عنوان سرمربي تعيين كردم.
حسن روشن، مدير آكادمي استقلال است و موسپيداني چون مهدي حاج محمد، عباس مژدهي و اكبر افتخاري به عنوان مشاوران عالي در تيم‌هاي پايه، روشن را ياري مي‌دهند.
اصغر حاجيلو و صادق ورمزيار از قديمي‌هاي استقلال هستند كه از آغاز ليگ برتر در كنار حجازي بودند و اكنون نيز با كريمي همكاري مي‌كنند، ضمن اين كه گاه ايجاب مي‌كند تيم دچار شوك شود كه تغييرات در كادر فني به همين علت بود.
وي افزود: مگر در گذشته كه «رايكوف» و «جگيچ»، سرمربي استقلال بودند، پيش از آن بازيكنان استقلال بودند در انگليس كه مهد فوتبال در دنياست، يك سوئدي به نام «سون گوران اريكسون» سكان هدايت تيم ملي اين كشور را بر عهده داشت.
فتح الله زاده با قدرداني از فعاليت آكادمي استقلال گفت: سازندگي يكي از برنامه‌هاي جدي ماست تا استقلال بتواند به عنوان كارخانه بازيكن سازي در ايران به عنوان يك الگو مطرح شود.
قرار است امسال آكادمي استقلال را در استان‌هايي چون اصفهان، خوزستان، اذربايجان غربي، خراسان رضوي و فارس راه‌اندازي كنيم و در شهرستان‌هاي فوتبال خيز تيم‌هاي نوجوانان و جوانان استقلال با جديت در رقابت‌هاي مهم حضور داشته باشند.
مديرعامل باشگاه استقلال درباره برپايي اردوي اروپايي گفت: قطعا پس از جام حذفي تيم استقلال در يكي از دو كشور اتريش و يا آلمان اردو خواهد داشت، ضمن اين كه تركيه نيز مد نظر است و احتمالا در اين كشور نيز اردوي تداركاتي خواهيم داشت و مي‌خواهيم يك يا دو ديدار تداركاتي با تيم‌هاي مطرح و نام‌آشناي اروپايي نيز در جريان اين اردوها داشته باشيم.
وي در پايان از راه‌اندازي كمپ استقلال گفت: خوشبختانه رئيس سازمان تربيت بدني در اين زمينه پيگير هستند و نفريه يكي از اعضاي هيأت مديره نيز به طور جدي در حال رتق و فتق امور هستند تا كارها آغاز شود و اين حركت جدي آغاز شود.
البته در اين باره با چند تن از مهندسان مجرب آلماني گفت‌وگوهايي داشته ام و قصد بر اين است كه يك كمپ با الگويي حرفه‌اي با كمك سازمان ترتبيت بدني احداث كنيم كه محل ان در اطراف پارك ارم است.