خرید روسری مصوبه شوراي شهر تهران براي بازسازی لبنان

سخنگوی شورای شهر تهران از تصویب لایحه کمک 30 میلیارد ریالی شهرداری تهران به بازسازی لبنان در جلسه امروز شورا خبر داد.

به گزارش مهر، خسرو دانشجو در حالی از تصویب این لایحه در جلسه غیر علنی امروز خبرداد که تا زمان طرح شدن پرسش خبرنگار مهر در این خصوص دانشجو هیچگونه اشاره ای به این مصوبه شورا نداشت.

وی پس از پرسش خبرنگار مهر در خصوص مصوبه شورا در این خصوص ، خاطرنشان کرد: این مصوبه شورای شهر در راستای پیگیری مصوبات قبلی شورا در این مورد و رایزنی های صورت گرفته توسط رئیس شورا طی سفرش به لبنان بوده است.

وی همچنین با اشاره به ماده 16 و 17 قانون بودجه شهرداری تهران، تصریح کرد: شهرداری برای کمک به بازسازی لبنان با توجه به مواد قانونی عنوان شده نیازی به مصوبه شورا نداشته است و شهردار تهران با این وجود بر دریافت مصوبه شورا تاکید کرده اند.

سخنگوی شورا با بیان اینکه شهردار تهران قادر است بر اساس ماده 16 و 17 قانون کمک های مالی در اختیار دستگاهها، شرکت ها و حتی اشخاص حقیقی قرار دهد ، گفت: مبلغ 3 میلیارد تومان در نظر گرفته شده ، رقم قابل توجهی نیست و حتی نمی توان با آن یک پروژه عمرانی را اجرا کرد.

به گفته دانشجو، مبلغ 3 میلیون تومان درنظر گرفته شده صرف اجرای طرحهای مدیریتی ، نرم افزاری و تهیه طرحهای گوناگون خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران شورای شهر تهران در پاسخ به این سئوال که کمک شهرداری تهران از بودجه شهر تهران به لبنان مشکل شرعی دارد یا خیر، تاکید کرد: در خصوص مشکل شرعی داشتن این موضوع من تخصصی ندارم و نمی توانم نظر بدهد ولی در هر صورت این مسئله هیچ گونه مشکل قانونی ندارد، چرا که شهرداری کاملا بر اساس قانون عمل کرده است و بر طبق ماده 16 و 17 قانون بودجه شهرداری تهران ، شهردار تنها باید پس از انجام هزینه های صورت گرفته به شورا گزارشی را ارائه دهد.

وی همچنین یاد آور شد: بودجه درنظر گرفته 3 میلیارد تومانی می تواند به طور مثال صرف هزینه آموزش نیروهای امدادی لبنان توسط سازمان آتش نشانی شود.

به گفته دانشجو بسیاری از کشورها و شهرهای مختلف کمک های بسیار بیشتری را در افغانستان ، عراق و یا لبنان انجام می دهند.

سخنگوی شورای شهر در خصوص اینکه چرا شما درباره این مصوبه قبل از پرسش خبرنگاران صحبتی نداشتید، پاسخ روشنی را ارائه نکرد.