خرید روسری موسسه نشر آثار امام: کیهان بارها نظرات امام را تحریف کرده

محمدعلی خسروی معاون فرهنگی و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) تصریح کرد: روزنامه کیهان یكی از تحریف كنندگان سخنان امام خمینی است و این روزنامه بارها نظرات امام فقید را تحریف کرده است.

وی همچنین تاکید کرد که موسسه امام برای جلوگیری از ورود به مسایل جناحی و درگیری‌های سیاسی، تاکنون ترجیح داده است در مقابل تحریف نظرات امام از سوی کیهان سکوت کرده و پاسخی ندهد.

به گزارش شهاب‌نیوز، در پی مقالات اخیر روزنامه کیهان در دفاع از آیت‌الله مصباح یزدی و حمله به یکی از مراجع تقلید، خبرنگار این روزنامه کوشید در مصاحبه با «محمد علی خسروی» معاون فرهنگی و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) مستنداتی برای مقالات اخیر این روزنامه پیدا کند. با این حال، آقای خسروی به جای آن که مواضع اخیر این روزنامه را تایید کند؛ تصریح کرد که روزنامه کیهان یكی از تحریف كنندگان سخنان امام خمینی است و این روزنامه بارها نظرات امام فقید را تحریف کرده است.

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) طبق قانون و بر اساس وصیتنامه حجت‌الاسلام سید احمد خمینی و تنفیذ رهبری معظم انقلاب، متولی رسمی نشر آثار و اندیشه‌های امام راحل و مسئول ممانعت از انتساب اظهارات نادرست به ایشان است.

بر اساس گزارشی که کیهان در شماره امروز دوشنبه (16 اردیبهشت‌) خود منتشر کرده، آن بخش از مصاحبه خبرنگار کیهان با محمد علی خسروی معاون فرهنگی و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی به شرح زیر است:

کیهان- موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) درباره تحریف كنندگان سخنان حضرت امام(ره) چه مواضعی اتخاذ می كند؟
خسروی- اگر تحریف صریح باشد و دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) به هیچ وجه ناظر بر آن معنا نباشد طبیعی است كه موسسه عكس العمل نشان می دهد و حفاظت و حراست از اندیشه های امام(ره) با استناد به ماده قانونی كه مجلس شورای اسلامی تصویب كرده و شورای نگهبان نیز آن را تایید نموده جزو وظایف قانونی ما محسوب می شود.

س- پس چرا این موسسه كه طبق گفته شما وظیفه قانونی حفاظت از دیدگاه ها و اندیشه های حضرت امام(ره) دارد در برابر بسیاری از تحریف های انجام گرفته سكوت اختیار كرده است؟
ج- تاكنون تحریفی آنچنانی صورت نگرفته و اگر هم بوده موردش جزیی بوده است.

س- پس شما در برابر تحریف جزیی سكوت می كنید؟
ج- ما در برابر هر تحریفی عكس العمل نشان می‌دهیم.

س- اگر واقعا چنین است، چرا در برابر تحریفی كه آیت الله صانعی از كلام حضرت امام(ره) داشتند موسسه شما سكوت كرد و یا اخیرا برای تخریب آیت الله مصباح یزدی، یكی از مدعیان اصلاحات به تحریف نظر امام(ره) پرداخته و باز هم شما سكوت كردید، آیا این سكوت نشان از عدول موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) از وظایف قانونی اش نیست؟
ج- یكی از تحریف كنندگان سخنان و نظر امام(ره) همین روزنامه كیهان است. شما بارها نظرات امام را تحریف كرده‌اید!

س- ممكن است لطفا به یكی از موارد تحریفی سخن و كلام امام(ره) توسط كیهان اشاره بفرمایید؟ و اگر به قول شما كیهان هم نظر امام(ره) را تحریف كرده، آیا نباید شما پاسخی به این تحریفات كیهان جهت تنویر افكار عمومی می دادید؟ و به راستی معنای این سكوت شما چیست؟
ج- چون یكی از سیاست های موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) این است كه نمی‌خواهد وارد مسایل جناحی و درگیری های سیاسی شود، در اینگونه موارد ترجیح می دهیم سكوت كنیم و پاسخی ندهیم.