خرید روسری آغاز عرضه گازوئیل با کارت از اول خرداد

عرضه گازوئیل با کارت هوشمند سوخت از دو هفته دیگر و با هدف ساماندهی مصرف این فرآورده در کشور آغاز می شود.

با اجرایی شدن طرح کارت هوشمند سوخت برای خودروهای گازوئیل سوز و با تائید دولت تحویل گازوئیل (نفت گاز) برای وسایل نقلیه حداکثر تا پایان ماه جاری بدون کارت سوخت بوده و از اول خرداد ماه صرفا با کارت سوخت آغاز می شود.

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به خبرنگار مهر گفت : طبق قولی که داده شده، استفاده از کارت هوشمند گازوئیل برای خودروهای دیزلی از اول خرداد ماه آغاز می شود و دراین زمینه مشکلی وجود ندارد.

سید نورالدین شهنازی زاده از آمادگی جایگاهها برای اجرای طرح سوخت گیری خودروهای دیزلی با استفاده از کارت هوشمند گازوئیل از اول خرداد خبرداد و خاطرنشان کرد: عملیات نصب دستگاههای کارت خوان در جایگاههای عرضه نفت گاز انجام شده و اگر در زمینه توزیع کارت مشکلی وجود نداشته باشد این طرح در موعد مقرر عملیاتی می شود.

محمد رضا نعمت زاده نیز چندی پیش سوخت گیری با کارت هوشمند برای خودروهای دیزلی( گازوئیلی) از اول خردادماه را پیشنهاد شرکت ملی پالایش و پخش عنوان کرده وگفته بود: روند ثبت نام نسبت به روزهای اولیه فراخوان تا حدودی کند شده است ،ضمن اینکه به نظر می رسد تقاضا برای ثبت نام برای کارت هوشمند گازوئیل به 600 هزار درخواست برسد.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با ابراز امیدواری به اینکه سوخت گیری با کارت هوشمند گازوئیل از اول خرداد ماه اجرایی شود، تاکید کرده بود: تا آخر اردیبهشت ماه همه تلمبه های مورد نیاز برای اجرای این طرح آماده خواهد شد.

مدیر پروژه کارت هوشمند گازوئیل نیز با اشاره به تاکید دولت مبنی بر سوخت گیری خودروهای گازوئیل سوز با کارت هوشمند سوخت از اول خرداد ماه، تصریح کرد: برای اجرای ای طرح در زمان تعیین شده آمادگی کامل داریم.

عبدالرضا امینی درگفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ثبت نام از متقاضیان دریافت کارت هوشمند سوخت خودروهای دیزلی ( گازوئیلی) تا زمانی که مراجعه کننده وجود داشته باشد ادامه می یابد، خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود حدود 550 تا 600هزار نفر برای دریافت کارت هوشمند گازوئیل ثبت نام کنند.

از سوی دیگر، وزیر نفت نیز با اعلام اینکه برنامه ای برای افزایش قیمت گازوئیل در سالجاری وجود ندارد، گفت: عرضه نفت گاز با کارت هوشمند سوخت از اول خرداد امسال صرفا برای ساماندهی مصرف این فرآورده در کشور صورت می گیرد.

غلامحسین نوذری اظهار داشت: مراحل راه اندازی سیستم کارت هوشمند نفت و گاز در حال اجرا بوده به طوری که هم اکنون عملیات نصب سیستمهای کارت خوان در جایگاه ها و فراخوان برای ثبت نام کارت هوشمند سوخت خودروهای دیزلی ( گازوئیلی ) ادامه دارد.

در همین حال، رئیس جایگاهداران بنزین سراسر کشور نیز به مهر گفت: جایگاهها برای اجرای طرح سوخت گیری خودروهای دیزلی با استفاده از کارت هوشمند گازوئیل از اول خرداد آمادگی کامل دارند وعملیات نصب دستگاههای کارت خوان در جایگاههای عرضه نفت گاز انجام شده و اگر در زمینه توزیع کارت مشکلی وجود نداشته باشد این طرح در موعد مقرر عملیاتی می شود.