خرید روسری راه‌اندازي پايگاه مجازي خريد خودرو

نخستين بازار اينترنتي خريد خودرو با حضور رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران و مدير عامل گروه خودروسازي سايپا در شرکت پارس خودرو افتتاح شد.
به گزارش واحد مرکزي خبر، مهرداد بذرپاش، مديرعامل سايپا در اين مراسم گفت: طرح بازار اينترنتي خودرو، يکي از سي طرح ويژه اين شرکت به شمار مي‌رود که قرار است امسال به بهره‌برداري برسد.
وي نشاني بازار اينترنتي را http://www.iranecar.com و http://www.saipagroup.ir گفت و ادامه داد: امسال موضوع ساماندهي شفاف بازار خريد و فروش خودرو که همواره دغدغه وزارت صنايع و معادن و گروه سايپا بوده است، با افتتاح بازار اينترنتي محقق شد.
بذرپاش تأکيد کرد: در اين طرح، بخش گسترده‌‌اي از عمليات فروش برخي از انواع خودروها، بهينه مي‌شود و مراحل آن کاهش مي‌يابد.
وي با بيان اين‌که برخي نارسايي‌هاي فروش خودرو، بخش مهمي از نارضايتي مشتريان بوده است، گفت: در بازار اينترنتي، انتخاب نوع خودرو و نام‌نويسي در فضاي الکترونيک و در سريعترين زمان انجام مي‌شود.
مدير عامل سايپا، ايجاد بازار شفاف، شرايط يکسان و عادلانه براي همه خريداران، صرفه‌جويي در وقت، کاهش زمان فروش، افزايش کيفيت ارايه خدمات، حذف نارسايي‌ها و واسطه‌گري‌ها، ‌تحويل بموقع خودرو و ارتقاي رضايت مشتريان را از اهداف راه‌اندازي بازار اينترنتي خودرو است.
مديرعامل سايپا همچنين اعلام کرد: از روز گذشته، صدور پيش فاکتور که در نمايندگي‌هاي مجاز سايپا انجام مي‌شد، متوقف شده است و پس از اين در بازار اينترنتي انجام مي‌شود.
وي گفت: مشتريان به همراه اعضاي خانواده خود، مي‌توانند با حضور در بازار اينترنتي نوع خودرو را با شناخت، آگاهي و رضايت بيشتري انتخاب و خريداري کنند.
بذرپاش همچنين از اجراي طرح «کارت خودرو» خبر داد و گفت: اين طرح که به زودي اجرا مي‌شود، شامل شناسنامه خودرو از مراحل توليد و تحويل و داد و ستدهاي آن در بازار خودروست.