خرید روسری سقوط 15 درصدی یاهو در بورس

ارزش سهام یاهو در بازار بورس پس از انصراف مایکروسافت از خرید دومین موتور جستجوی دنیا 15 درصد کاهش یافت.

به گزارش مهر، در پی وداع مایکروسافت با خرید یاهو ارزش سهام این موتور جستجو در بازار بورس نسبت به روز جمعه 15 درصد تنزل کرد به طوری که بسیاری از تحلیگران بازار پیش بینی کرده اند که این تنزل می تواند به 20 درصد نیز برسد.

در حقیقت در هفته های اخیر به دلیل پافشاری مایکروسافت در خرید یاهو سهام این شرکت در بازار معاملات بورس از 19 دلار برای هر سهم به 29 دلار رسیده بود اما اکنون و تنها در با گذشت یکروز از انصراف مایکروسافت از خرید این شرکت ارزش این سهام به نصف این میزان سقوط کرد.

این درحالی است که همزمان با سقوط سهام یاهو ارزش سهام مایکروسافت 3/2 درصد نسبت به سهام گوگل افزایش یافت.

براساس گزارش وب نیوز، از میان کسانی که برای خرید یاهو تلاشهای بسیاری انجام داد و اکنون نیز زیر فشار قرار دارد، استیو بالمر مدیر اجرایی مایکروسافت است. بالمر معتقد بود که خرید یاهو بهترین راه حل برای مبارزه با دشمنان و رقبای اصلی به خصوص گوگل و “آمریکن آنلاین” است.

در حقیقت با ائتلاف اخیری که یاهو با گوگل منظور میزبانی از سرویسهای تبلیغات آنلاین بزرگترین موتور جستجوی دنیا روی سایتهای خود با این شرکت انجام داد پیش بینی می شود که ظرف دو سال آینده ارزش سهام یاهو 25 درصد افزایش یابد و همین مسئله نگرانیهایی را برای بالمر که از ماه اکتبر آینده جانشین بیل گیتس می شود ایجاد کرده است.