خرید روسری متکي: آمادگي براي حضور فعال در شاخ آفريقا

هيأت بلندپايه اريتره شامل «عثمان صالح محمد» وزير امور خارجه، «‌برهان ابرهه‌» وزير دارايي و همکاري‌هاي بين‌المللي و «‌هاگوس گيبرهيوت‌»، مشاور اقتصادي رئيس‌جمهور اريتره که به تهران سفر کرده اند روز دوشنبه با منوچهر متکي، وزير امور خارجه کشورمان ديدار و گفت‌وگو کردند.
به گزارش واحد مرکزي خبر، در اين ديدار روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌اي و بين‌المللي مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
متکي در اين ديدار، با اشاره به نامگذاري سال‌جاري از سوي جمهوري اسلامي ايران به عنوان سال ارتقاي همکاري‌ها با کشورهاي آفريقايي تصريح کرد: در منطقه شاخ آفريقا جمهوري اسلامي ايران آماده ايفاي نقش فعال در کمک به حفظ صلح و ثبات در اين منطقه است.
وزير امور خارجه کشورمان اراده سياسي دو کشور جمهوري اسلامي ايران و اريتره را در راستاي ارتقا و توسعه مناسبات دانست و تأکيد کرد: سفر آينده رئيس‌جمهوري اريتره به تهران، تحول مهمي در روابط دو کشور خواهد بود.
متکي افزود: جمهوري اسلامي ايران معتقد است به موازات روابط خوب سياسي و همکاري‌هاي بين‌المللي با اريتره، روابط اقتصادي دو کشور نيز بايد گسترش يابد.
وي اضافه کرد: زمينه‌هاي خوبي براي تجارت، سرمايه‌گذاري و آموزش نيروي انساني ميان دو طرف وجود دارد.
بنا بر اين گزارش، وزير امور خارجه اريتره نيز در اين ديدار بر عزم کشورش براي توسعه مناسبات با جمهوري اسلامي ايران تأکيد کرد و رايزني‌هاي پيوسته ميان دو کشور را مفيد و ارزنده خواند.
وزير دارايي و همکاري‌هاي بين‌المللي اريتره نيز در اين ديدار، گزارشي از همکاري‌هاي دو کشور در زمينه اقتصادي ارايه و از سرمايه‌گذاران ايراني براي فعاليت در اين کشور دعوت کرد.