خرید روسری وزیر علوم: شروط لازم برای حذف کنکور

وزیر علوم در خصوص نقش وزارت آموزش و پرورش در حذف کنکور گفت: لازمه حذف کنکور این است که وزارت آموزش و پرورش تمهیدات برگزاری آزمونهای استاندارد در سال دوم و پیش دانشگاهی را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی زاهدی امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه پیام نور در جمع خبرنگاران افزود: نمرات آزمونهای استاندارد ملی باید جایگزین نمرات کنکور شود. به موازات اینکه آموزش و پرورش بتواند این امتحانات را برگزار کند سهم نمره این امتحانات در کنکور افزایش می یابد و کنکور به تدریج حذف می شود.

وزیر علوم با بیان اینکه سال گذشته نمرات این آزمونهای استاندارد اعمال شده است، خاطرنشان کرد: امسال نیز اعمال می شود اما مهم این است که باید به سمت تاثیر 100 درصدی سوابق تحصیلی حرکت کنیم لذا باید دامنه این امتحانات استاندارد ملی گسترش پیدا کند. در سال جاری سوابق تحصیلی 15 درصد اعمال می شود.

محمد مهدی زاهدی در خصوص اینکه دکتر علی احمدی مدتی را همزمان وزیر آموزش و پرورش و رئیس دانشگاه پیام نور بوده و آنچه تحت عنوان تاخیر در معرفی رئیس جدید دانشگاه عنوان می شود، گفت: دکتر علی احمدی پیش از وزارت حکم ریاست داشته و بعد از آن نیز حکم سرپرستی داشت و 3 ماه نیز از نظر سرپرستی کاملا قانونمند و ضابطه مند است بنابراین اگر بیش از 3 ماه بعد از وزارتشان حکمی صادر می شد واقعا به عنوان تاخیر تلقی می شد.

وزیر علوم در خصوص رشد دانشگاه پیام نور در دولت نهم گفت: دانشگاه پیام نور رشد کمی زیادی داشته اما این رشد کمی به معنای رشد کیفی کم نیست. رشد تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور از 500 به 3 هزار نفر، توسعه تحصیلات تکمیلی و رشته های جدید کاربردی و ایجاد فضاهای فیزیکی قابل توجه از نشانه های رشد کیفی این دانشگاه است.