خرید روسری پرداخت 50 درصد خدمات درماني توسط دولت

تصميم دولت براي پرداخت 50 درصد خدمات درماني براي افراد فاقد پوشش بيمه

وزير رفاه از تصميم دولت براي پرداخت 50 درصد سرانه بيمه خدمات درماني براي افرادي كه تحت پوشش بيمه‌ نيستند خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس، عبدالرضا مصري وزير رفاه و تامين اجتماعي كه در آخرين جلسه كميسيون اجتماعي مجلس حاضر شده بود، با اعلام اين خبر گفت: تا آخر اين ماه هر فردي كه بيمه درماني ندارد مي‌تواند با پرداخت فقط 50 درصد سرانه از خدمات بيمه‌ درماني بهره‌مند شود .

وي افزود: 50 درصد سرانه خدمات درماني اين افراد نيز توسط دولت پرداخت خواهد شد.
مصري همچنين از تكميل بانك جامع اطلاعات بيمه خبر داد و گفت: با تكميل اين بانك اطلاعات هر ايراني در هر كجا كه بيمه باشد مي‌تواند با دادن اسم خود در عرض 3 ثانيه تمام سوابق بيمه‌اي‌اش را به دست آورد.

وزير رفاه و تأمين اجتماعي در ادامه سخنان خود با اشاره به تلاش‌هاي كميسيون اجتماعي مجلس هفتم، تصويب مصوبات اين كميسيون را داراي منشاء خير و بركت و گره‌گشايي براي مردم به ويژه براي دهك‌هاي پايين جامعه عنوان كرد.

وي افزود: در راستاي توجه دادن به عدالت اجتماعي تلاش هاي اين كميسيون بسيار مفيد و مؤثر بوده است.

به گفته وي در مدت عمر اين مجلس بيش از 300 درصد اعتبارات كشور به سمت خدمات حمايتي هدايت شده‌ است.

مصري گفت: بيش از 16 هزار پرونده بازنشستگان در ديوان عدالت اداري وجود داشت كه امروز يك مورد هم نداريم و بسيار تقليل يافته است.

وي با اشاره به وجود فضاي تعامل و همكاري و پاسخگويي بين مجلس و وزارت رفاه و تأمين اجتماعي گفت: بسياري از سؤالات نمايندگان براي ما راهگشا بود و بسياري از لوايح دولت از دل پيام‌هاي مردمي بيرون مي‌آيد و تقديم مجلس مي‌شود.