خرید روسری آغاز پرداخت خسارات تصادفات در صحنه

رييس پليس راهنمايي و رانندگي نيروي انتظامي از آغاز طرح «پرداخت سيار خسارات تصادفات در صحنه» در تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار محمد رويانيان بعد از ظهر چهارشنبه افزود: سال گذشته 100 ميليارد تومان از بيمه‌هاي دولتي به راهور ناجا براي تقويت بنيه پليس و پيشگيري از تصادفات اختصاص يافت كه معادل همين رقم هم امسال، بيمه‌هاي دولتي با مصوبه مجلس در بخش كنترل ترافيك و كاهش تصادفات، سرمايه گذاري مي‌كنند.

وي افزود: با سرمايه گذاري 100 ميليارد توماني بيمه‌هاي دولتي در سال گذشته، شاهد كاهش 500 ميليارد تومان ضرر و خسارت تحميلي به بيمه‌ها از طريق كاهش تصادفات بوديم.

وي با اشاره به اين كه طرح پرداخت سيار خسارات تصادفات در صحنه به ابتكار بيمه ايران از تهران آغاز مي‌شود، افزود: در اين طرح، خودروهاي سيار با تجهيزات كامل و به همراه راننده و كارشناس بيمه به صورت سيار از امروز در تهران فعاليت مي‌كنند كه اميدواريم در كمتر از يك ماه آينده، اين طرح در كل تهران سراسري و پس از آن در سراسر كشور اجرا شود.

وي تاكيد كرد: بر اساس اين طرح، تصادفات خسارتي مربوط به بيمه ايران، تا سقف 500 هزار تومان در محل پرداخت شده و پس از اجراي سراسري اين طرح، پليس، ديگر كارشناس تصادفات براي اين دسته از حوادث رانندگي اعزام نمي‌كند.

وي با تاكيد بر اين كه به زودي شاهد رقابت در صنعت بيمه خواهيم بود، گفت: تا پايان سال جاري در تمام مراكز استان‌ها و جاده‌هاي اصلي كشور اين طرح اجرا مي‌شود كه در صورت كمك و مساعدت دولت و دستگاه‌هاي اجرايي اين طرح در جاده‌هاي فرعي و ساير شهرهاي كشور نيز اجرا خواهد شد.

وي خاطر نشان كرد: هم اكنون حدود 50 درصد خودروهاي تهران بيمه ايران هستند.

به گزارش ايسنا، مهندس سهاميان ـ مدير عامل بيمه ايران ـ نيز در مراسم آغاز طرح پرداخت سيار خسارات تصادفات در صحنه گفت: اكيپ‌هايي شامل خودرو به همراه راننده، يك محاسب و يك حوزه مالي با زيرساخت مخابراتي براي اجراي اين طرح در نظر گرفته شده است.

وي افزود: بر اين اساس، پس از اعلام تصادف به پليس 110، مركز اطلاعات پليس 110 علاوه بر اطلاع افسران، به واحدهاي ما نيز براي حضور در صحنه تصادفات اطلاع مي‌دهند.

وي گفت: بر اساس زيرساخت‌هاي مخابراتي ايجاد شده، خسارات تصادفات ظرف يك ربع در محل تا سقف 500 هزار تومان پرداخت مي‌شود.

وي تاكيد كرد: ظرفيت 40 اكيپ شامل خودروي سواري و ميني بوس در سطح شهر تهران براي اجراي اين طرح تدارك ديده شده است.