خرید روسری افزايش محدوده نوسان سهام به 3 درصد

مدير بازار گفت: با هدف افزايش شوندگي و روان شدن معاملات سهام از روز شنبه آينده محدوده نوسان شركت‌هاي حاضر در تابلوي هاي اصلي و فرعي از 2 درصد به 3 درصد افزايش خواهد يافت.

علي صحرايي در گفت و گو با خبرگزاري فارس، اظهار داشت: هيات مديره شركت بورس در پنجاه و چهارمين جلسه خود بر اساس دستورالعمل رفع گره‌هاي معاملاتي افزايش محدوده نوسان قيمتي از 3 به 2 درصد را تصويب و براي تائيد به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال كرد.

وي ادامه داد: با توجه به اين مصوبه شركت‌ بورس و تائيديه سازمان بورس از روز شنبه دامنه نوسان كليه شركت‌هاي حاضر در دو تابلوي اصلي و فرعي بورس از 2 درصد به 3 درصد افزايش خواهد يافت.
صحرايي تاكيد كرد: اين افزايش مشمول سهام شركت‌هاي حاضر در تابلوي چهارم نخواهد شد و دامنه تومان سهام حق تقدم نيز همچنان 4 درصد خواهد بود.

به گزارش فارس، در حالي محدوده نوسان قيمت سهام شركت‌هاي بورس ديگر كشورها بيش از درصدهاي بورس ايران و مثلا 20 تا 30 درصد است كه اين محدوده در مقاطع مختلف بورس ايران دستخوش تغييراتي شده است كه با توجه به اين تغيير و تحول اخير انتظار مي‌رود تحركات بيشتري در امر مبادلات سهام صورت گيرد به شرطي كه در ادامه اين تحولات اهرم حجم مبنا نيز كه از سال 82 به منظور جلوگيري از رشد و كاهش بي‌رويه سهام به كار گرفته شده اصلاح شود و به جاي اين از سيستم شناور آزاد (Free Folat) استفاده شود كه در اين رابطه با به كارگيري سيستم جديد معاملاتي “آتوس” احتمالا حجم مبناي شركت‌هاي بورسي نيز با تغييراتي رو به رو خواهد شد.