خرید روسری انتشار خاطرات جيبي حاج حسين خرازي

كتاب شهيد حسين خرازي، از مجموعه خاطرات حماسه دفاع مقدس منتشر شد.
 
در اين كتاب كه در قطع جيبي و به صورت تمام رنگي منتشر شده است، چهارده خاطره و ياد از سردار رشيد جبهه‌ها، حاج حسين خرازي، با عناوين اولين خط دفاعي، فرمانده‌‌اي عزيز، فرمانده باصلابت، بسيجيان، عشق شهادت، خوابيدن روي برزنت، عمليات عاشورايي، راه شهدا، دايي و قطع دستش، فقط يك لبخند، فرمانده لشكري با دوچرخه، بدهكاري، تاسوعا و عاشورا سال 65 و حسين كربلايي به همراه چهارده عكس زيبا از اين حماسه‌ساز دلاور جبهه‌ها توسط نشر «يازهرا» منتشر شده است.در بخش «فرمانده لشكري با دوچرخه» اين كتاب آمده است: «فرمانده لشكري كه ارتش بعث عراق از او حساب مي‌برد، با دوچرخه كارهاي داخل شهر را انجام مي‌داد. يك شلوار ساده مي‌پوشيد و يك دوچرخه هم داشت كه از پدرش بود. زمان اعزام به جبهه بود. بسيجي‌ها مي‌خواستند با اتوبوس به لشكر بروند. حاج حسين آمد، يك شلوار كار بسيجي تنش بود. سلام و عليك كرد، دوچرخه‌اش را گذاشت و وارد ساختمان سپاه شد…».
 
شهيد حاج حسين خرازي در سال ‪ ۱۳۳۶‬در خانواده‌اي مذهبي و در يكي از محله‌هاي قديمي شهر اصفهان ديده به جهان گشود. وي پس از پيروزي انقلاب با عضويت در كميته دفاع شهري و حضور در جبهه‌هاي غرب، مبارزه خود با اشرار و ضد انقلابيون را آغاز كرد.
 
شهيد خرازي در آغاز جنگ تحميلي در جبهه‌هاي جنوب حضور يافت و مامور تشكيل تيپ ‪۱۴‬ امام‌حسين (ع) اصفهان شد. وي پس از سال‌ها مبارزه و نقش‌آفريني در عمليات مختلف جنگ‌تحميلي، در هشتم اسفند ماه سال ‪ ۱۳۶5‬در جبهه‌هاي جنوب به لقاء‌الله پيوست.
 
شهيد خرازي در طول ساليان مبارزات پر افتخارش عليه رژيم صدام، دربيش از ‪ ۱۵‬عمليات همچون «ثامن‌الائمه»، «طريق‌القدس»، «فتح‌المبين»، «رمضان»، «والفجر»، «خيبر» و «بدر» حضوري مقتدر داشت و در اسفند ماه ‪۱۳۶5‬در عمليات كربلاي پنج به شهادت رسيد.