خرید روسری اپراتور سوم روسيه به دنبال اپراتور سوم ايران!

دفتر نمايندگي اپراتور روسي تلفن همراه مگافون (MegaFon International) با حضور مديرعامل اين شرکت 23ارديبهشت و طي مراسمي در تهران افتتاح مي‌شود.

به گزارش ايستنا، «مگافون» يکي از اپراتورهاي تلفن همراه روسيه است و به نظر ميرسد با افتتاح دفتر خود در ايران، قصد دارد جديت خويش را براي حضور در مزايده اپراتور سوم تلفن همراه که ماه آينده در ايران برگزار خواهد شد، نشان دهد.

به گفته مهندس سعيد مهديون، مجري پروژه اپراتور سوم تلفن همراه در وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، تا کنون 10اپراتور مختلف براي شرکت در اين مزايده ابراز علاقه کرده‌اند که اپراتورهاي از چين، روسيه و کشورهاي عربي از آن جمله‌اند.

«الكسي نيچيپرنكر»، مدير اجرايي نخستين نمايندگي مگافون كه به عنوان رئيس مگافون بين‌الملل منصوب شده است، در اين باره گفته است: ما در انديشه حضور در بازارهاي خارجي هر دو گروه كشورهاي ثروتمند و مستقل و كشورهاي درحال توسعه به عنوان خط سير توسعه خود هستيم.

وي مي‌افزايد: ما درصدد فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري بلند مدت در بخش مخابرات ايران هستيم و با گشودن يك دفتر نمايندگي در اين كشور و اعلام حضور خود، از فرصت‌هاي موجود استفاده خواهيم كرد.

مگافون كه سومين اپراتور تلفن همراه روسيه محسوب مي‌شود. درحال حاضر بيش از 36 ميليون مشترك در روسيه دارد.

با توجه به مناسبات جمهوري اسلامي ايران، پيش‌بيني مي‌شود حضور اپراتورهايي نظير «چاينايونيکام» و «چايناموبايل» چين، «اونج» فرانسه، «زين» کويت، «اتصالات» امارات متحده عربي قوي‌تر از بقيه رقبا در اين مزايده باشد.