خرید روسری بازديد نيم‌ساعته خاتمي از نمايشگاه‌ + عكس

رئيس جمهور سابق کشورمان عصر ديروز به طور سرزده از بيست‌ويکمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تهران بازديد کرد.به گزارش روابط عمومي بنياد باران، حجت الاسلام و المسلمين سيدمحمد خاتمي با حضور در سالن شبستان مصلاي امام خميني(ره) از تعدادي از غرفه‌هاي ناشران داخلي بازديد کرد.بنا بر اين گزارش، بازديدکنندگان از نمايشگاه که متوجه حضور رئيس‌جمهور سابق کشورمان در نمايشگاه کتاب شده بودند، به گفت‌وگوي صميمي با وي پرداختند و بر اثر ازدحام بازديدکنندگان، وي به سختي از راهروهاي نمايشگاه عبور مي‌کرد.
سيدمحمد خاتمي ضمن بازديد از غرفه‌هاي انتشارات «اطلاعات»، «بنياد حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس»، «جامعه مدرسين حوزه علميه قم»، «بوستان کتاب»، «اميرکبير»، «دليل ما»، «بنياد پژوهش‌هاي قرآني» و «سازمان اسناد و کتابخانه ملي» و «انجمن آثار و مفاخر فرهنگي» و… به گفت‌وگو با مسئولان غرفه‌ها پرداخت و با تازه‌هاي نشر آشنا شد.رئيس بنياد باران همچنين به دعوت علي‌اکبر اشعري، رئيس کتابخانه ملي، به داخل غرفه اين سازمان رفت و با تعدادي از نويسندگان و محققان ديدار و گفت‌وگو نمود. در جريان اين بازديد، به دليل ازدحام بيش از حد بازديدکنندگان و ابراز علاقه آنها براي گرفتن عکس يادگاري با رئيس‌جمهوري سابق کشورمان و گفت‌وگو با وي، جداره شيشه‌اي غرفه کتابخانه ملي بر اثر ازدحام مردم شکست.
خاتمي پس از نيم ساعت حضور در نمايشگاه، به رغم درخواست ناشران براي ادامه حضور وي در نمايشگاه و بازديد از غرفه‌ها ترجيح داد، براي رعايت حال بازديدکنندگان سالن شبستان را ترک کند.طي بازديد خاتمي از نمايشگاه، بسياري از بازديدکنندگان با دوربين موبايلشان حضور خاتمي در نمايشگاه را ثبت کردند.حاضران در شبستان ضمن فرستادن صلوات، کف زدن و ابراز احساسات، شعار «خاتمي دوستت داريم» سر مي‌دادند.

سيدمحمد خاتمي در بدو ورود به نمايشگاه مورد استقبال برخي از ناشران قرار گرفت. مسئولان اتحاديه تعاوني ناشران در هنگام بازديد، خاتمي را همراهي مي‌کردند.