خرید روسری تصاوير: اعتصاب عمومي لبنان را فراگرفت

از بامداد امروز تحرکات مردمي گسترده‌اي به دعوت اتحاديه کارگري و نيروهاي اپوزيسيون در لبنان شروع شده که هدف از آن اعتراض به دولت فواد سنيوره اعلام شده است.به گزارش «پرس.تي.وي ـ بيروت»، در پي دعوت اتحاديه کارگري به اعتصاب عمومي در اعتراض به بحران اقتصادي و سياست‌هاي دولت، از صبح امروز بيروت و برخي از ديگر نقاط لبنان شاهد تحرکات اعتراض‌آميز گسترده‌اي بوده است.بسياري از خيابان‌هاي اصلي بيروت بسته شده و پايتخت لبنان وضعيت فوق‌العاده‌اي يافته است. تظاهرکنندگان، جاده منتهي به فرودگاه بيروت را با آتش زدن لاستيک‌ها به طور کامل بسته‌اند. همچنين بزرگراه بيروت ـ جنوب لبنان نيز با ايجاد خاکريز‌هاي بلند، بسته شده است.

در بيروت بسياري از خيابان‌هاي اصلي از جمله کورنيش مزرعه، بشاره خوري، برج ابي‌حيدر، مارالياس، استقلال، سليم سلام و… با آتش زدن لاستيک‌ها بسته شده است. سازمان حمل و نقل هوايي لبنان نيز اعلام کرد که تمامي پروازها از مبدا بيروت و به مقصد اين شهر تا بعد از ظهر امروز لغو شده است. فرودگاه بيروت اعلام کرد که 32 پرواز تا اطلاع ثانوي لغو شده است. شبکه «المنار» گزارش داد: «در جريان تظاهرات مردمي در منطقه کورنيش مزرعه، گروهي وابسته به جريان المستقبل به رهبري سعد حريري با پرتاب بمبي در ميان مردم باعث زخمي شدن پنج نفر شدند که دو تن از آنها از سربازان ارتش بودند».به گفته «المنار»، درگيري‌هاي مسلحانه‌اي نيز ميان برخي هواداران جريان المستقبل با ارتش لبنان ايجاد شده است.

شبکه New.Tv نيز گزارش داد: «اهالي منطقه طريق الجديده در بيروت با پخش کردن اعلاميه، به تظاهرکنندگان هشدار داده‌اند که به منطقه سکونت آنها نزديک نشوند».منطقه «طريق الجديده» از مناطقي است که ساکنان آن از هوادران جريان المستقبل هستند. اين منطقه پيش از اين بارها شاهد بروز درگيري‌ها و تنش‌هاي تندي بوده است. به گزارش خبرنگار «پرس.تي.وي»، تمامي بانک‌ها حتي در قلب بيروت امروز بسته بودند. اين در حاليست که اتحاديه بانکداران روز گذشته اعلام کرده بود که در اعتصاب عمومي شرکت نخواهد کرد.