خرید روسری توصيه‌هاي نريمان پناهي به مداحان

نريمان پناهي از مداحان قديمي و همچنين مبدعين سبک‌هاي جديد در مداحي از برخي مداحان جوان به واسطه کم‌اطلاعي و ضعف محتوايي در اجراي مراسم اهل بيت(ع) انتقاد کرد.

به گزارش «فردا»، وي با انتقاد شديد از برخي مداحان جوان گفت: خيلي از حرف‌هاي اينها دروغ است. تو يک بچه جوان چطور به خودت اجازه مي‌دهي همه را زير سوال ببري؟ راحت از علما حرف بزني و آنها را زير سوال ببري؟

نريمان افزود: اينها مي‌خواهند خودشان را مطرح کنند و مريد جمع کنند. مي‌گويد من نمي‌دانستم اينها سبک‌هاي آن طرف آبي است. مي‌گويد في البداهه مي‌خوانم. شعر و سبکش عين خواننده‌هاي غربي است بعد مي‌گويد في البداهه مي‌خوانم. اگر تو في البداهه مي‌خواني پس اين خانم هايده و آقاي اندي که قبل از تو اين سبک را خوانده‌اند، چطور سبک و شعر تو عين آنها شده است.

وي که با نشريه «سپيده دانايي» مصاحبه مي‌کرد ادامه داد: من سند دارم که تو همه اينها را از روي نوارهاي رقاصه‌هاي خارجي گوش کرده‌اي و خوانده‌اي. چطور راحت دروغ مي‌گويي؟ بعد در مجالسشان مي‌بيني که همه‌چيز شده اين آقاي مداح. نه واعظ، نه روحاني و نه سخنران. بعد مي‌پرسي مقتل، مي‌گويد من چهل حديث مي‌خوانم. آخر اين چهل حديث امام(ره) که مقتل نيست.

وي با اشاره به اينکه الگوي خود در مداحي حاج ماشاءالله عابدي است، افزود: شما ببينيد که اين آدم يک نوار يا عکس در بازار دارد؟ اما در بازار مي‌بيني 40-30 مدل عکس از اين مداح جوان وجود دارد.

نريمان پناهي در بخش ديگري از اين گفت‌وگو با تاکيد بر اينکه در گذشته در قم قمه مي‌زده است، گفت: ما از قديم قمه مي‌زديم. اما از زماني که «آقا» فرمودند که قمه‌زني حرام است، از همان سال تا امروز من قمه نزدم. بعد از اين فتوا گذاشتم کنار. وي با اشاره به اينکه در هر مجلسي حاضر نمي‌شود، گفت: هر مجلسي هم که براي مداحي مي‌روم، اول تحقيق مي‌کنم که صاحب مجلس انقلابي و با شهدا هست يا نه؟ من در هيأت‌هايي که با ولايت فقيه مشکل دارند هرگز نمي‌خوانم. کساني که با انقلاب و شهدا کاري نداشته باشند، من هم با آنها کاري ندارم.