خرید روسری عامل اصلي انفجار شيراز دستگير شد

وزير اطلاعات گفت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) و مأموران نيروي انتظامي، عامل اصلي انفجار در حسينيه سيدالشهداي كانون رهپويان وصال شيراز در يكي از شهرهاي شمالي كشور دستگير شد.
به گزارش فارس، غلامحسين محسني‌اژه‌اي، امشب در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: فرد اصلي كه در بمب‌گذاري مباشرت مستقيم داشت، عصر امروز در حالي كه قصد خروج از كشور را داشت، شناسايي و دستگير شد و در هنگام دستگيري نيز مسلح بود.
وي با اشاره به اين‌كه پنج تن ديگر از عوامل اين گروه تروريستي نيز شناسايي و از آنها مقاديري مواد منفجره و سيانور كشف شده است، خاطر نشان كرد: اين افراد كه همگي ايراني هستند، از پيش شناسايي و ارتباطات آنان با كشورهاي خارجي محرز شده بود.
وزير اطلاعات با اشاره به شناسايي سرپل اصلي اين گروه تروريستي در يكي از كشورهاي خارجي، تصريح كرد: اين گروه تروريستي با كشورهاي آمريكا و انگليس ارتباط داشته و پيش از اين نيز از طريق وزارت امور خارجه به آن كشورها اعلام شده بود، اما نه تنها هيچ كاري در جلوگيري از اعمال تروريستي آنها نشد، بلكه حمايت نيز شدند.
محسني‌اژه‌اي با بيان اين‌كه علت انتشار نيافتن خبر تاكنون احتمال لو رفتن اطلاعات كسب شده و فرار عوامل اصلي بمب‌گذاري بود، تصريح كرد: اين عوامل مي‌خواستند پس از بمب‌گذاري در حسينيه سيدالشهداي شيراز در نقاط ديگري نيز اقدامات تروريستي انجام دهند.
وزير اطلاعات با رد ارتباط اين عوامل با گروه‌هايي كه پيش از اين، مسئوليت اين حادثه را بر عهده گرفته بودند، گفت: اطلاعات تكميلي را پس از پايان تحقيقات به آگاهي مردم خواهيم رساند.