خرید روسری نصرالله فردا سخنراني مي‌كند

دبيركل حزب‌الله لبنان فردا در سخناني، واكنش اين حزب را به تصميم كابينه فؤاد سينيوره كه شبكه مخابراتي اين حزب را غيرقانوني خوانده بود، اعلام مي‌كند.
 
به گزارش فارس، شبكه خبري الجزيره گزارش داد: حزب‌الله لبنان با انتشار بيانيه‌اي همچنين از مردم اين كشور خواست در اعتراض و محكوميت به اوضاع معيشتي مردم، به‌ طور گسترده در تظاهرات مردمي امروز كه سازمان‌هاي كارگري خواستار برگزاري آن شده‌اند، شركت كنند.
 
حزب‌الله در بيانيه خود تأكيد كرد: سيد حسن نصرالله، دبيركل اين جنبش، روز پنجشنبه پاسخ اين حزب را به تصميم كابينه لبنان كه شبكه مخابراتي وابسته به اين حزب را غيرقانوني دانسته است، اعلام خواهد كرد.
بنا بر اين گزارش، مشاركت حزب‌الله در تظاهرات كارگري، دربردارنده پيامي به تصميم اخير دولت لبنان در غيرقانوني خواندن شبكه مخابراتي اين حزب است.
 
اين در حالي است كه نمايندگان و شخصيت‌هاي سياسي معارض درباره پيامدهاي هر گونه تصميمي در قبال شبكه مخابراتي حزب‌الله پس از تصميم كابينه سينيوره در غيرقانوني خواندن اين شبكه، هشدار دادند.
حزب‌الله: دولت در حال بازي با آتش استبه گزارش «پرس.تي.وي ـ بيروت»، نواف الموسوي در مصاحبه با راديو صداي آينده گفت: «هر کسي که با آتش بازي کند، دستان خود را خواهد سوزاند».
وي در مورد مصوبه اخير دولت در برکناري رئيس دستگاه امنيتي فرودگاه بيروت گفت: «دولت با اين مصوبه، خطوط قرمز را زير پا گذاشته است».
 
وي از هرگونه اظهارنظر در مورد نحوه پاسخگويي حزب‌الله به اقدامات دولت خودداري ورزيده و گفت: «تلاش‌هايي در حال انجام است تا برخي به بهانه بين‌المللي کردن مشکلات و حمايت از موسسات دولتي لبنان، بر فرودگاه بين‌المللي بيروت دست بگذارند».
الموسوي افزود: «افزايش اختلافات ميان لبناني‌ها در حاليکه برخي بر جنگ آمريکا و اسرائيل عليه لبنان تکيه کرده بودند، امري بسيار خطرناک است».
 
قبلان: برکناري مسئول امنيت فرودگاه، تعرض به ميهن‌پرستي و اخلاص ما در حفظ کشورمان استشيخ «عبدالامير قبلان» نايب رئيس مجلس اعلاي شيعيان لبنان درباره عملکرد وفيق شقير مسوول امنيت فرودگاه بيروت گفت که وي انساني بي‌طرف و وطن‌پرست و خردمند و پاک است و سزاوار نيست که به مقاومت و جايگاه آن تهمت زد.
به گزارش پرس.تي.وي ـ بيروت، قبلان افزود: «کسي که تصور مي‌کند قادر است مسوول امنيت فرودگاه بيروت را برکنار کند، در توهم بسر مي‌برد، زيرا تعرض به آن، تعرض به وطن‌پرستي و پاکي و اخلاص ما در حفظ و پاسدري از کشور است».
 
نايب رئيس مجلس اعلاي شيعه لبنان با اشاره به اين که ما خواهان سلامت کشور خود هستيم، خواستار بازرسي هواپيماهاي آمريکايي بدون استثناء شد.
قبلان در خواست وليد جنبلاط براي اخراج سفير ايران را محکوم کرد و گفت: «ايران بزرگترين دوست لبنان در منطقه است که از لبنان حمايت و به آن کمک کرده و مي‌کند و م اين اتهامات را نمي‌پذيريم».