خرید روسری وليد جنبلاط، جاسوس سازمان سيا بوده است

بنا بر افشاگري رئيس وقت اطلاعات فرانسه، اطلاعات اوليه براي بمباران مقر نيروهاي اعزامي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و حزب‌الله لبنان در پادگان شيخ عبدالله «بعلبک» در مرکز دره بقاع توسط وليد جنبلاط به نيروهاي آمريکايي و فرانسوي داده شده بود.به گزارش خبرنگار «» از بيروت، ‌اين بمباران در نوامبر سال 1983 توسط نيروي هوايي ارتش فرانسه صورت گرفت.بنا بر اطلاعات منتشره در کتاب تازه انتشار يافته «‌ايو بونيه‌»، رئيس سازمان اطلاعات و امنيت فرانسه در دهه هشتاد با نام «‌لبنان، گروگان‌هاي دروغين‌» وليد جنبلاط از سال 1980 به خدمت سازمان اطلاعات مرکزي آمريکا (CIA) درآمده است. «‌ايو بونيه‌» در صفحه نود اين کتاب، وليد جنبلاط را جاسوس به معني واقعي کلمه مي‌خواند که از هر مکاني، اطلاعات لازم را در اختيار سرويس‌هاي جاسوسي و اطلاعاتي آمريکايي و فرانسوي مي‌گذارد. وي تأکيد کرده است: بمباران پادگان شيخ عبدالله در نوامبر 1983، پس از انفجار مقر چتربازان فرانسوي در بيروت و براي بمباران نيروهاي سپاه پاسداران انقلاب انقلاب اسلامي و حزب‌الله بوده و همه اطلاعات اين عمليات توسط وليد جنبلاط در اختيار ارتش آمريکا و فرانسه قرار گرفته است. پادگان شيخ عبدالله، يکي از مراکز استقرار ارتش لبنان بود که با آغاز حملات ارتش اسرائيل به لبنان و اعزام نيروهاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به لبنان، اين پادگان توسط مردم بعلبک فتح و در اختيار اين نيروها و نيروهاي مقاومت اسلامي قرار داده شد. از سوي ديگر، «‌گوردن توماس‌»، نويسنده کتاب «‌سلاح سري سازمان سيا‌» و يکي از کارشناسان مشهور درباره سازمان‌هاي اطلاعاتي آمريکا و اسرائيل، تأييد مي‌کند که سازمان سيا در آغاز دهه هشتاد موفق شد «‌وليد جنبلاط‌» را به خدمت خويش درآورد. اين نويسنده اطلاعات اعلام شده توسط وليد جنبلاط پيرامون حزب‌الله و نيروهاي سوري در لبنان را بسيار با ارزش و حياتي توصيف کرده است.بر پايه آخرين اطلاعات منتشره در بيروت، وليد جنبلاط با همکاري سازمان اطلاعاتي اسرائيل درصدد ترور سيد حسن نصرالله، دبيرکل حزب‌الله لبنان بوده‌اند. اين عمليات قرار بود همزمان با تشييع جنازه «‌شهيد حاج عماد مغنيه‌» در بيروت عملي شود و نيروهاي امنيتي وابسته به جنبلاط طراحي عملياتي و اطلاعاتي اين برنامه را به عهده داشته‌اند، اما در آخرين لحظات با دستگيري چند تن از نيروهاي مزدور در بيروت توسط تشکيلات امنيتي حزب‌الله لبنان لو رفته است. آنچه در روزهاي اخير در اسرائيل از «‌لو رفتن طرح يک عمليات بزرگ در لبنان‌» سخن به ميان آمده، مربوط به همين عمليات بوده است. از سوي ديگر، تلويزيون «المنار» در گزارشي بسيار جالب از روابط و همکاري‌هاي نيروهاي جنبلاط در سال 1982 با ارتش اسرائيل پرده برداشت. اين شبکه با نشان دادن فيلمي از «‌اکرم شهيب‌» در مقر رهبري حزب وليد جنبلاط در منطقه «‌عاليه‌» در اطراف بيروت با نيروهاي ارتش اسرائيل، به خوبي نشان داد که اين مجموعه چگونه با اسرائيل و عليه مقاومت همکاري مي‌کنند.
  
بخش «‌عاليه‌» در مدخل بيروت در جاده بين‌المللي بيروت ـ دمشق، گلوگاه بيروت به سوي شرق لبنان و منطقه بقاع و مرزهاي مشترک سوريه و لبنان به شمار مي‌رود.در اين فيلم كه براي نخستين بار توسط «المنار» پخش مي‌گردد، نشان داده مي‌شود، «‌اکرم شهيب‌» که در آن زمان مسئوليت اداره منطقه دروزي‌نشين «عاليه» را به عهده داشته است، با گفت‌وگويي بسيار دوستانه با فرماندهان و افسران اسرائيلي، به همراه آنان وارد مقر فرماندهي ارتش اسرائيل در عاليه مي‌شود.
اکرم شهيب اکنون يکي از نمايندگان دروزي پارلمان لبنان و از نيروهاي بسيار نزديک به جنبلاط است که در بين جريان 14 مارس لبنان به عنوان يک نيروي بسيار مهم تلقي مي‌شود. وي عهده‌دار جنگ رواني عليه حزب‌الله لبنان است و در دو روز گذشته با حملات شديد به ايران و سوريه، حزب‌الله را متهم به يک کودتاي نظامي در بيروت کرده‌ است. اين جريان در لبنان اکنون به عنوان يکي از ارکان مهم اطلاعاتي و امنيتي همکار با اسرائيل شناخته مي‌شود.گفتني است، پس از مشخص شدن نقش قوي دستگاه اطلاعاتي حزب‌الله، در پيروزي بر اسرائيل در سال 2006، در روزهاي اخير دولت لبنان در اقدامي كاملا وطن‌پرستانه! در صدد تعطيل كردن آن است.
 
تصوير اکرم شهيب در حال حاضر