خرید روسری پرداخت ارقام کلان براي گپ‌زدن با مشاهيرجهان

فردي در آمريکا حاضر شده است تا با پرداخت مبلغ شانزده هزار دلار با «آلن گرينسپن»، رئيس سابق بانک مرکزي آمريکا، و همسرش چاي بنوشد.
سايت‌هاي خريد و فروش در آمريکا، اين فرصت را به افراد پولدار مي‌دهند تا با پرداخت مبالغي هنگفت، با ستارگان عالم سياست، هنر، اقتصاد و ورزش، چاي بنوشند، شام بخورند و يا تنيس بازي کنند.
در بيشتر مواقع، همه سود اين سايت‌ها صرف امور خيريه مي‌شود.
سايت «چريتي باز ار اف کندي» که سايت مزايده‌اي براي امور خيريه است، قرار ملاقاتي براي نوشيدن چاي با آلن گرينسپن، رئيس سابق بانک مرکزي آمريکا و از معروفترين شخصيت‌هاي اقتصادي اين کشور، به همراه آندريا ميچل، همسر گرينسپن که خبرنگار «ان.بي.سي» است، به معرض فروش گذاشته است.
علاقه‌مندان تا هفتم ماه مه فرصت دارند تا اين فرصت را از آن خود کنند. تاکنون چهار نفر در اين مناقصه شرکت کرده‌اند و بالاترين قيمت پيشنهادي شانزده هزار دلار بوده است.
به گزارش «رويترز»، هرچند شانزده هزار دلار رقم بالايي به نظر مي‌رسد، ولي سال گذشته شخصي حاضر شده است تا رقم ۴۵ هزار دلار براي نوشيدن چاي و گپ زدن در کنار گرينسپن بپردازد.
يک جلسه درس تنيس با آندره آغاسي، قهرمان سابق تنيس جهان، بالاترين قيمت را در سايت «چريتي باز ار اف کندي» از آن خود كرده، چرا که تاکنون شخصي حاضر به پرداخت هفتاد هزار دلار براي اين كار نشده است.
اين سايت همه سود را در اختيار سازمان «رابرت اف کندي»، که يک گروه مدافع حقوق بشر است، قرار مي‌دهد.
در اين سايت همچنين فرصت نقش آفريني در فيلم‌هاي‌ هاليوودي نيز وجود دارد و فردي حاضر شده است با پرداخت ۳۲ هزار دلار نقشي در فيلم آينده همراه با «جاني دپ»، هنرپيشه معروف آمريکايي و ستاره فيلم دزدان کاراييب، بازي کند.
در سايت «اي بي» نيز که مهمترين سايت خريد و فروش آنلاين جهان به شمار مي‌رود، سال گذشته دو سرمايه‌گذار حاضر به پرداخت حدود ۶۵۰ هزار دلار شدند تا با وارن بافت، ثروتمندترين مرد جهان و سرمايه‌گذار نامي آمريکا ملاقات کرده و ناهار بخورند.
تمامي اين پول در اختيار «گيلد فانديشين» قرار گرفت که خدمات اجتماعي در اختيار افراد بي‌خانمان در سانفرانسيسکو قرار مي‌دهد.