خرید روسری 390هزار خودرو فرسوده از رده خارج شد

مجری طرح ملی نوسازی خودروهای فرسوده گفت: از سال 85 تا به امروز 390 هزار خودرو فرسوده از رده خارج شده است که نسبت به سالهای گذشته رشد چشمگیری داشته است.
به گزارش مهر، مهدی داداشی ظهر امروز در همایش کشوری مراکز اسقاط و بازیافت خوردوهای فرسوده در مشهد افزود: نباید به این موفقیت بزرگ دلخوش باشیم و تا زمانی که خودروهای بالای 20 سال سن در کشور تردد می کنند به هدفمان دست نیافته ایم.
داداشی جلوگیری از وادرات بی رویه سوخت، کاهش آلودگی هوا،‌ افزایش رویه نشاط و شادابی در مردم به خاطر زیبا سازی  فضای شهرها و کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی را از جمله مزایای اجرای طرح نوسازی خودروها دانست و اظهار داشت: برای دستیابی به این مزایا باید چندین میلیون وسیله نقلیه از رده خارج شوند.
مجری طرح خودروهای فرسوده کاهش قابل توجه سن تاکسی ها را از برنامه های آینده این طرح اعلام کرد و خاطر نشان ساخت: تا کنون 13 هزار تاکسی ثبت نام شده اند و روند ثبت نام هم اکنون ادامه خواهد داشت و متوقف نخواهد شد.
وی از آغاز طرح نوسازی کامیون ها در کشور خبر داد و گفت: از اواخر سال 86 با اجرای سازمان حمل و نقل راهداری وزارت راه و ترابری اقدامات اولیه گسترش یافته برای از رده خارج کردن بیشتر از سه هزار دستگاه کامیون و کشنده با عمر بالای 40 سال انجام شده است.
داداشی ادامه داد: به هیات نمایندگان و رئیس جمهور پیشنهاد کرده ایم 100 هزار دستگاه از خودورهای سنگین از رده خارج شود که در صورت تحقق این پیشنهاد عمر ناوگان حمل و نقل برون شهری به زیر 20 سال کاهش می یابد.
مجری طرح ملی نوسازی خودروهای فرسوده بر لزوم اجرای سیاست های اصل 44 قانون اساسی تاکید و تصریح کرد:‌ در همین راستا و با هدف حل مشکلات ارباب رجوع در سطح شهرستان ها درنظر داریم از توان دفاتر پیش خوان خدماتی که توسط بخش خصوصی راه اندازی شده و یا خواهد شد استفاده کنیم.
داداشی در پایان بازیافت لاستیک فرسوده را از زمینه های سود کردن مراکز اسقاط خودرو خواند و از مراکز اسقاط خودرو خواست از طرح نوسازی برای ایجاد صنعتی بزرگ بهره برداری کنند.در حال حاضر 83 مرکز اسقاط خودرو در سراسر کشور فعال هستند.