خرید روسری عقب‌نشيني ضمني رهبران 14 مارس

با بالا گرفتن شدت درگیری ها در بیروت سعد حریری و ولید جنبلاط در دو پیام تلویزیونی جداگانه به صورت ضمنی اعلام کردند که حاضرند دو مصوبه دولت را نادیده بگیرند.
به گزارش پرس تی وی بیروت، سعد حریری در یک پیام تلویزیونی مستقیم از محل اقامت خود در قریطم سعی کرد در یک کلام عاطفی نشان دهد که سید حسن نصر الله عامل برقراری فتنه در لبنان است و استفاده از سلاح مقاومت در داخل کشور نشان از به بن رسیدن مقاومت دارد.
 
حریری همچنین گفت که مصوبه دولت برای تغییر مسئول امنیت فرودگاه بیروت و شبکه اتصالات حزب الله خدمت به اسراییل نیست.
 
حریری در یک عقب نشینی آشکار گفت که می توان دو مصوبه دولت را سوء تفاهم تلقی کرد و تصمیم برای اجرای آن را بر عهده ارتش گذاشت.
 
حریری پیشنهاد کرد که برای خروج از بحران مسلحان از خیابان ها جمع شوند، میشل سلیمان به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود و جلسه گفتگوی ملی به ریاست ژنرال میشل سلیمان برگزار شود.
 
ساعاتی بعد خبرگزاری ها خبر دادند که ولید جنبلاط و سعد حریری با نبیه بری تماس گرفته اند و پیشنهادی برای حل بحران ارائه داده اند.
 
ولید جنبلاط هم در گفتگو با شبکه تلویزیونی LBC بار دیگر اتهامات خود را نسبت به حزب الله اما این بار با شدت کمتری تکرار کرد. او  ضمن تکذیب این خبر که برای تصویب این دو مصوبه به دولت سنیوره فشار آورده در یک عقب نشینی اعلام کرد که اگر فرمانده ارتش بگوید که این شبکه مخابراتی برای مقاومت ضروری است ما هم حاضر به پذیرش آن هستیم.
 
ولید جنبلاط در این گفتگو تایید کرد که با نبیه بری تماس گرفته و سعد حریری را به عنوان نماینده 14 مارس برای گفتگو با بری و حل مشکل انتخاب کرده اند.
 
جنبلاط همچنین اعتراف کرد که اگر حزب الله تصمیم بگیرد کل بیروت را اشغال کند براحتی می تواند اینکار را انجام دهد.