خرید روسری قمی: با آمريكا نمي‌توان مذاكره كرد

اصوات العراق روز پنجشنبه گزارش داد: كاظمي قمي سفيرايران در بغداد گفت كه ايران نمي‌تواند با آمريكا مذاكره كند .

حسن كاظمي قمي به خبرگزاري اصوات العراق گفت : در شرايطي كه عراق به دليل سياست‌هاي غلط واشنگتن ، دچار بي‌ثباتي شده است ، جمهوري اسلامي ايران نمي‌تواند با آمريكا مذاكره كند.

كاظمي قمي افزود: مذاكرات تنها به درخواست دولت عراق انجام مي‌شود و ايران در آينده امكان برگزاري چنين مذاكراتي را بررسي مي‌كند اما با توجه به شرايط امنيتي بي‌ثبات جاري در عراق به سبب سياست‌هاي غلط واشنگتن ، تصور مي‌كنيم در اين شرايط مذاكره با آمريكا مشكل باشد
وي در خصوص كميته ويژه حقيقت يابي ادعاي دخالت ايران در عراق كه نوري المالكي اخيرا دستور تشكيل آن را داده است گفت : دولت عراق اين كميته را تنها براي كشف حقيقت ادعاي دخالت ايران در عراق تشكيل داده است كاظمي قمي اضافه كرد كه هرگز تشكيل چنين كميته‌اي به مفهوم ضديت با جمهوري اسلامي ايران نيست بلكه تنها براي كشف حقيقت ادعاها است .

سفير جمهوري اسلامي ايران درعراق درادامه تاكيد كرد كه آمريكا براي سرپوش گذاشتن بر شكست سياست‌هاي غلطش در عراق ، به اتهام زدن عليه ديگران روي آورده است .

حسن كاظمي قمي ، ادعاهاي آمريكا درخصوص دخالت ايران در امور داخلي عراق را فاقد صحت و حقيقت دانست و گفت كه عراق امروز از مجموعه‌اي از مشكلات رنج مي‌برد كه مهم‌ترين آنها حضور نيروهاي آمريكا در اين كشور است و سياست‌هاي غلطي است كه واشنگتن در عراق اتخاذ مي‌كند.

وي ادامه داد كه براساس اتهام‌هاي آمريكا، ايران تنها كشوري نيست كه در عراق دخالت مي‌كند و خود آمريكا نيز در ناامني و خشونت‌هاي داخلي عراق متهم است .

‬سفير كشورمان در عراق تاكيد كرد كه اتهام‌هاي آمريكا عليه جمهوري اسلامي ايران تنها بهانه‌اي است كه از طريق آن آمريكا مي‌خواهد بر سياست هاي شكست خورده خود در عراق ، سرپوش بگذارد.

كاظمي قمي گفت كه از ديدگاه تهران ، ثبات و امنيت ايران از دروازه عراق عبور مي‌كند.

وي افزود كه جمهوري اسلامي ايران براين باوراست كه امنيت وثبات در منطقه منوط به برقراري امنيت و ثبات در عراق ، و وجود يك دولت قدرتمند و داراي حاكميت در اين كشور، است .

سفير كشورمان درعراق برحمايت مجدد ايران ازعراق تاكيد كردو گفت :
جمهوري اسلامي ايران همواره آماده كمك و پشتيباني به ملت عراق و ارائه هرگونه مساعدت لازم به اين ملت در همه زمينه‌هاي اقتصادي ، بهداشتي ، خدماتي است و در عين حال حمايت كامل خود را از دولت عراق براي تثبيت حاكميت خود در كشورش اعلام مي‌كند.

كاظمي قمي اضافه كرد كه ايران از مشكلاتي كه مردم عراق گرفتار آن هستند رنج مي‌برد و آغوش باز خود را براي كمك به اين ملت بازكرده اما درعين حال از دولت وملت عراق مي‌خواهد كه تحت تاثير اين اتهام‌ها ي تكراري قرارنگيرند.