خرید روسری نصرالله: دست متجاوز را قطع خواهيم کرد

سيدحسن نصرالله، «دبيرکل حزب‌الله لبنان‌» در موضعي روشن اعلام کرد: اجراي دستورهاي اخير دولت لبنان، مبني بر مقابله با شبکه مخابراتي مقاومت اسلامي، ورود به «‌خطوط قرمز‌» است و هر که وارد اين محدوده شود، دست او را «‌قطع‌» خواهند کرد.
به گزارش خبرنگار «» از بيروت، وي با اشاره به شبکه مخابراتي موجود در نزد حزب‌الله لبنان تأکيد کرد: اين نظام ارتباطي براي جلوگيري از شنود و ايجاد پارازيت بر خطوط ارتباطي و نيز براي حفاظت از جان رهبران و کادر نيروي مقاومت اسلامي ‌است.
وي اين شبکه را يک نظام کابلي که از بيروت تا جنوب کشيده شده است، خواند و آن را يکي از ارکان اصلي مقاومت در برابر اسرائيل دانست. وي همچنين اين شبکه را راز پيروزي حزب‌الله در جنگ سي‌و‌سه روزه ارزيابي کرد.

وي تأکيد نمود: از ماه‌ها پيش، اين موضوع را با افسران امنيت و نيروهاي ارتش لبنان مطالعه كرده بوده‌اند، ولي به تازگي، اين موضوع از سوي دولت مطرح شد که مقاومت اسلامي ‌شبکه مخابراتي‌اش را در برابر پايان اعتصاب در مرکز بيروت همچنان حفظ کند.
سيدحسن نصرالله گفت: دولت كنوني لبنان يک دولت نيست، بلکه يک باند تبهکار است که رياست آن به عهده وليد جنبلاط است و سينيوره در اين دولت، يك «‌کارمند بيچاره‌» است. دبيرکل حزب‌الله لبنان با حمله شديد‌اللحن به وليد جنبلاط که در سال‌هاي اخير سابقه نداشته، او را دروغگو، قاتل و دزدي خواند که دروغ گفتن و توطئه کردن برايش ملکه شده است.
 
سيد حسن نصرالله، آن گاه درباره موضوع شبکه ارتباطات و مخابراتي حزب‌الله، چهار موضوع اساسي را به عنوان موضع روشن مقاومت اسلامي ‌بيان کرد:
1ـ تصميم دولت لبنان براي مقابله با نظام مخابراتي مقاومت به معناي اعلان جنگ از سوي دولت جنبلاط عليه مقاومت است که به نيابت از اسرائيل انجام مي‌شود.
2- اين تصميم دولت، ماهيت او را در شرايط کنوني و در جريان جنگ سي‌وسه روزه نشان مي‌دهد. 3- هدف اين اقدام دولت، تهي کردن مقاومت از مهمترين سلاحش در برخورد با دشمن صهيونيستي است که مهمترين هدف آن، قتل رهبران و عناصر و کادر‌هاي مقاومت اسلامي ‌است.
4ـ يکي از مهمترين اهداف اين كار، رو در رو قرار دادن تشکيلات امنيتي و ارتش لبنان در برابر مقاومت اسلامي ‌است.
سيدحسن نصرالله آنگاه بار ديگر با تأکيد بر اهميت نظام مخابراتي و اتصالاتي مقاومت اسلامي ‌و تعبير اين سيستم مخابراتي به «‌سلاح اصلي مقاومت‌» گفت: هر دستي از هر جايي و هر مکاني و هر کسي که به سوي سلاح مقاومت برود، آن دست را قطع خواهيم کرد.
 
وي خود را با مسئوليت دبيرکلي حزب‌الله به عنوان مسئول نظام مخابراتي حزب‌الله معرفي کرد و گفت: اگر دستگاه قضايي تحت سلطه اين دولت تبهکار قصد فراخواني کسي را به دستگاه قضايي دارد، بهتر است به سوي من بيايند، زيرا اگر به سوي مسئولي يا فردي يا شرکتي يا شهرداري در جاهاي ديگري بروند، ما دست آنها را قطع خواهيم کرد.
وي درباره موضوع فرودگاه و تعويض فرمانده امور امنيتي فرودگاه تأکيد کرد، مسئول سابق امنيت فرودگاه يک فرد ملي و بدون وابستگي‌هاي حزبي است که «‌حزب‌الله‌»، هرگز تغيير او را نخواهد پذيرفت. وي تأکيد نمود که حزب‌الله اجازه نخواهد داد در بيخ گوشش در ضاحيه، فرودگاه بين‌المللي بيروت را به پايگاهي براي «‌اف.بي.اي‌» و سازمان‌هاي اطلاعاتي اسرائيل و آمريکا تبديل کنند.
 
سيد حسن نصرالله تأکيد نمود که مسئول بحران كنوني، دولت لبنان است و اعلام نمود: از امروز همه چيز تغيير کرده است و ديگر اجازه نخواهيم داد که عليه مقاومت شليک کنند و يا در جلوي پاي او مراکز تفتيش بگذارند و يا به سوي او آتش کنند.
وي با مخاطب قرار دادن افکار عمومي ‌جهان عرب، حزب‌الله را به خورشيدي تابان تشبيه نمود که هرگز وارد فتنه‌هاي مذهبي نمي‌شود. وي گفت: ادعاي آنهايي که مي‌گويند حزب‌الله به سوي جنگ داخلي مي‌رود، کلامي‌ پوچ است. وي همچنين از صرف ده‌ها ميليون‌ها دلار براي تخريب چهره حزب‌الله از شبکه‌هاي ماهواره‌اي عربي و برخي سخنوران و حتي برخي روحانيون کشورهاي عربي خبر داد.
 
وي در پايان سخنراني خود و پيش از آغاز مصاحبه مطبوعاتي‌اش، دو راه را براي حل بحران اعلام نمود: يکي الغاي کامل تصميمات اخير دولت عليه مقاومت و سپس رفتن به سوي ميز مذاکرات بر پايه طرح اعلام شده از سوي نبيه بري. او آنگاه تأکيد نمود که حزب‌الله براي دفاع از سلاح مقاومت از سلاح استفاده خواهد کرد.
در اين مصاحبه مطبوعاتي که در ارتباط ويديويي برگزار شد، خبرنگاران از طريق يک نمايشگر بزرگ با سيد حسن نصرالله گفت‌وگو مي‌كردند. در محل سالن، دو عکس بزرگ از امام خميني(ره) و رهبر انقلاب خودنمايي مي‌کرد. در اين سالن که ده‌ها خبرنگار، فيلمبردار و عکاس حضور داشتند، عکس بزرگي از نيروهاي مجاهد حزب‌الله به شکل زيبايي نصب شده بود.
 
مواضع سيدحسن نصرالله، بيانگر آغاز مرحله جديدي در تحولات لبنان است که به شدت جناح حاميان دولت «14 مارس‌» را در برابر يک عمل انجام شده قرار خواهد داد. با توجه به اين مواضع، بعيد به نظر مي‌رسد دولت لبنان به سوي قطع شبکه مخابراتي حزب‌الله گام بردارد، زيرا بدون شک، لبنان را وارد مرحله برخورد فيزيکي شديد در خيابان‌ها و عصيان‌هاي مدني روزانه پيش خواهد برد.
 
برای مشاهده متن کامل سخنان نصرالله کلیک کنید.