خرید روسری سيل واردات برنج به كشور برای کنترل قيمت

واردات برنج از كشورهاي اصلي توليد كننده براي كنترل بهاي اين محصول در بازار داخلي سرعت گرفته است.
يك مقام آگاه در وزارت بازرگاني در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: با دستور وزير بازرگاني به زيرمجموعه خود، مسئولان اين وزارتخانه به خريد و واردات برنج سرعت بيشتري داده‌اند.
وي گفت: وزير بازرگاني پس از بازگشت از سفر خارجي به غنا و اجلاس آنكتاد، دستور خريد و واردات برنج را صادر كرده بود.وي اظهار داشت: هم‌اكنون واردات برنج از كشورهايي چون پاكستان به دليل نزديكي مرز و راحتي واردات و تزريق آن به بازار داخلي و نيز كشور تايلند در دستور كار قرار گرفته است.
اين مقام با تأكيد بر اين كه با پخش برنج‌هاي وارداتي از اين كشورها، بهاي اين محصول در روزهاي آينده كاهش محسوسي خواهد داشت، گفت: واردات برنج از خارج، مي‌تواند به تثبيت بازار داخلي منجر شود.
وي ادامه داد: با توافق وزارت بازرگاني و سازمان‌هاي ذيربط و براي سرعت بخشيدن به واردات برنج، مباحث مربوط به امور بهداشتي و قرنطينه اين محصول در مبادي ورودي حل شده است.
اين مقام آگاه در ادامه گفت‌وگوي خود با خبرنگار اقتصادي فارس، به طرح دولت مبني بر پخش برنج ميان كارمندان و افراد تحت پوشش كميته امداد اشاره و عنوان كرد: اين طرح مي‌تواند بخشي از نياز برنج را در بازار جبران كند.