خرید روسری نامه تبريک مبارک به شيمون پرز

حسني مبارك با فرستادن نامه‌اي به «شيمون پرز»، رئيس رژيم صهيونيستي سالروز شصتمين سال راه‌اندازي رژيم اسرائيل، يعني همان فرا رسيدن روز نكبت مردم فلسطين را به وي تبريك گفت.
به نوشته «جمهوري»، در اين نامه رئيس رژيم اسرائيل را بر ضرورت برقراري صلح با فلسطيني‌ها و ديگر طرف‌هاي عربي براي آينده منطقه و راحتي ملت‌هاي آن تشويق و ترغيب كرد! در حالي كه صهيونيست‌ها جشني را به مناسبت فرا رسيدن شصتمين سال تأسيس رژيم صهيونيستي تدارك ديده‌اند، فلسطيني‌ها هم برنامه‌هاي مربوط به فرا رسيدن روز مصيبت وارده عليه خود را آغاز كردند.
در ادامه تماس‌هاي دوستانه و شرم‌آور دولت مصر با رژيم اسرائيل، قاهره با امضاي توافقنامه صادرات گاز به قلب تل آويو، خشم و انزجار مصري‌ها را برانگيخت.
«‌احمدالخميسي‌»، تحليلگر مصري با انتقاد از اين كار مصر گفت: در حالي مصر به اسرائيل گاز هديه مي‌دهد كه قيمت سوخت در مصر افزايش يافته است و از سوي ديگر، مردم نوار غزه به علت نبود سوخت شرايط سختي را مي‌گذرانند.
وي افزود: گاز مصر سبب روشني خانه‌هاي اسرائيلي‌ها مي‌شود و در مقابل مردم بيگناه نوار غزه با نداشتن برق و سوخت در تاريكي به سر مي‌برند.