خرید روسری احتمال ديدار دوباره گروگان‌هاي اربيل با خانواده

مسئول ارتباطات کميته صليب سرخ در ايران، از تشديد تلاش‌هاي تشکل بين‌المللي متبوعش براي ساماندهي ديداري بين خانواده‌هاي ديپلمات‌هاي ربوده شده ايراني توسط نظاميان آمريکايي در عراق و اين اتباع کشورمان خبر داد.
کتايون حسين‌نژاد، مسئول ارتباطات کميته صليب سرخ در ايران گفت‌وگو با مهر افزود: کميته صليب سرخ همانند آبان ماه سال گذشته، در حال تلاش و پيگيري امور مربوط به انجام ديدار خانواده‌هاي اين ديپلمات‌هاي ايراني با آن‌هاست و در همين چهارچوب نيز از خانواده‌هاي اين افراد درخواست کرده‌ايم تا نام متقاضيان ملاقات با آن‌ها و ديگر اطلاعات مورد نياز درباره آن‌ها را در اختيار کميته قرار دهند.
حسين‌نژاد ادامه داد: چنانچه پس از فراهم آمدن مقدمات لازم، اين ديدار انجام شود، با مديريت صليب سرخ بين‌المللي، دومين ديدار خانواده‌هاي اين ديپلمات‌ها با آنها نيز انجام خواهد شد و به هر ترتيب، در حال حاضر گفت‌وگوهاي مربوط به اين موضوع در حال انجام است.
مسئول ارتباطات کميته صليب سرخ درباره زمان انجام اين ديدار نيز گفت: اين موضوع به مدت زمان دريافت اطلاعات مورد نياز از سوي خانواده‌هاي اين افراد بستگي دارد.
وي پيش از اين در گفت‌وگو با مهر از تعويق زمان ملاقات نمايندگان کميته متبوعش با ديپلمات‌هاي ربوده شده ايراني توسط نظاميان آمريکايي در اربيل عراق نيز خبر داده بود.
اعلام اين اخبار ازسوي مسئول ارتباطات کميته صليب سرخ درحالي صورت مي گيرد که به گفته سخنگوي وزارت امور خارجه کشورمان، ديدار خانواده‌هاي ديپلمات‌هاي ايراني دربند نظاميان آمريکايي به واسطه بدقولي واشنگتن چندين مرتبه به تعويق افتاده بود.
سيد محمد علي حسيني درباره سرنوشت چند ديپلمات ايراني که همچنان در زندان نيروهاي آمريکايي در عراق به سر مي‌برند، اعلام کرده بود که تهران مرتبا با طرف‌هاي عراقي اين موضوع را پيگيري مي‌کند، اما هنوز به واسطه خلف وعده طرف‌هاي آمريکايي اين عزيزان آزاد نشده‌اند.
اين مقام وزارت خارجه کشورمان همچنين از برقراري تماس‌هاي تلفني نوبه‌اي بين اين ديپلمات‌ها و خانواده‌هاي آنها در ايران خبر داده و گفته بود که هماهنگي‌هايي با سازمان صليب سرخ در حال انجام است تا خانواده‌هاي اين افراد با آنها ديدار کنند.