خرید روسری خوش‏چهره: فقط وزير بازرگاني مقصر نيست

یک عضو کمیسیون اقتصادی با تاکید بر لزوم پاسخگویی وزیر بازرگانی در خصوص مشکلات اقتصادی کشور یادآور شد: به رقم این موضوع استیضاح میرکاظمی را انحرافی می دانم چرا که معتقدم مشکلات اقتصادی کشور، تورم و بیکاری موجود به مدیریت کلان اقتصادی حاکم بر دولت باز می گردد و پرداختن به وزیر آن هم در آخرین روزهای مجلس منطق سیاسی و پارلمانی ندارد.

محمد خوش چهره، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر در باره استیضاح وزیر بازرگانی که قرار است روز چهارشنبه در صحن علنی مجلس مطرح شود، گفت: من با این استیضاح موافق نیستم و آن را اقدامی انحرافی می دانم.

وی افزود: قطعا وزیر بازرگانی ایراداتی دارد و بسیاری از اختلالات اقتصادی تورم زا مثل واردات بی رویه و خدمات، که تولید ملی را مختل می کند به نقش و عملکرد ایشان بر می گردد، ضمن اینکه این واردات با هدف ارتقای سطح رفاه انجام می شود مثل واردات سنگین میوه و شکر یا سیاست نادرست در مورد تعرفه ها مثل تعرفه موبایل که وی باید در این امور پاسخگو باشد.

خوش چهره گفت: به این دلیل این استیضاح را انحرافی می دانم چون مشکل اقتصادی کشور، تورم و بیکاری موجود به مدیریت کلان اقتصادی حاکم بر دولت باز می گردد و پرداختن به وزیر آن هم در آخرین روزهای مجلس منطق سیاسی و پارلمانی ندارد و یک نوع حرکت انحرافی است که ما را از اصلاحات اساسی باز می دارد.

وی تصریح کرد: البته قطعا چنین استیضاح هایی پایگاه های مردمی بالایی دارد اما باید پذیرفت که یک اقدام اساسی و اصولی نیست و اصلاحات و تغییر وضع موجود با اصلاح تصمیمات استراتژیک کلان انجام می شود.