خرید روسری علت تحريم نشست گفت‌وگوي اديان قطر

به دنبال حضور خاخام‌هاي صهيونيست در همايش بين‌المللي گفت‌وگوي اديان در قطر، رئيس پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي، حضور در اين همايش را تحريم كرد.
به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام والمسلمين رشاد، عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي، به دنبال حضور خاخام‌هاي صهيونيست در همايش بين‌المللي گفت‌وگوي اديان در قطر، حضور در اين همايش را تحريم كرد.
همچنين دکتر اعواني، رئيس مؤسسه پژوهشي حکمت و فلسفه ايران، آيت‌الله تسخيري، دبيركل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي و دکتر يوسف القرضاوي از انديشمندان مسلمان مقيم قطر نيز شرکت در اين همايش بين‌المللي را تحريم کردند.
بنا بر اعلام اين پژوهشگاه، رشاد در همين رابطه، نامه‌اي به دکتر يوسف القرضاوي فرستاد. در بخشي از اين نامه آمده است: مبارزات ضد صهيونيستي جناب‌عالي با توطئه‌ها و مظالم دولت جعلي اسرائيل هر چند موجب خشم صهيونيست‌ها و واكنش سلفيون تکفيري شده است، اما اين مجاهدت‌ها همواره مورد توجه و قدرشناسي علما و روشنفکران و امت اسلامي است.
اين عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي همچنين از برگزارکنندگان اين همايش خواست که مقاله ارايه شده آنان را از شمول مقالات همايش خارج سازند.
آيت‌الله تسخيري نيز در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: من از اين جريان اطلاعي ندارم و تاكنون هم دعوت‌نامه‌اي براي شركت در اين نشست نداشتم، اما اگر دعوت مي‌شدم به دليل حضور خاخام‌هاي صهيونيستي در آن شركت نمي‌كردم.
ششمين همايش بين‌المللي گفت‌وگوي اديان، قرار است 24 و 25 ماه جاري در قطر برگزار شود.