خرید روسری دعوت شاه عربستان از هاشمی رفسنجانی

اسامه احمد السنوسی سفیر عربستان سعودی در جمهوری اسلامی ایران امروز در دیدار با آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان رهبری دعوت رسمی همراه با پیام ملک عبدالله خادم الحرمین را برای حضور وی در کنفرانس بین المللی گفتگوی اسلامی تقدیم کرد.

به گزارش مهر، سفیرعربستان تاکید و توجه ویژه ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی را برای حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در این کنفرانس بین المللی خاطر نشان کرد و گفت: ملک عبدالله به دلیل جایگاه والایی که در دنیای اسلام برای حضرت عالی قائل هستند و معتقدند باید از اندیشه و دانش شما بهره کافی برد شخصا به من ماموریت دادند تا از جناب عالی برای حضور در این اجلاس دعوت به عمل آورم .

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با قدردانی از این دعوت ویژه و تشکر ازملک عبدالله ، اهمیت انجام کنفرانس گفتگوی اسلامی درمکه را به ویژه در شرایط کنونی جهان اسلام یادآور شد وگفت : انتظار می رود انجام این کنفرانس با حضور شخصیت های علمی و دینی جهان منشاء ثمرات و نتایج مطلوبی برای ایجاد وفاق و همدلی در جهان اسلام و رفع تنش و تفرقه کشورها و بویژه کشورهای اسلامی باشد .رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تفرقه در دنیای اسلامی را در جهت منافع دشمنان ارزیابی کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: اختلافات در دنیای اسلام چه در سطح سیاسیون و چه در سطح علمای مذهبی مایه رنج است و وضعیت نامطلوبی را ایجاد کرده است.

وی آثار کشتار، تخریب ها و درگیری ها دربرخی کشورهای اسلامی به ویژه عراق ولبنان را در عمیق کردن فاصله ها در جهان اسلام با اهمیت عنوان کرد و افزود: برگزاری کنفرانس گفتگوی اسلامی می تواند فضای مطلوبتری برای همکاری میان کشور های اسلامی ایجاد نماید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: از تقدسی که در سرزمین وحی وجود دارد می توان برای حل مشکلات در جهان اسلام و کل جهان سود برد و جمهوری اسلامی ایران نیز می تواند در کنار کشور عربستان در حل اختلافات دنیای اسلام موثر باشد و در این راه تلاش خواهد کرد.

احمد السنوسی نیز در این دیدار هدف از برگزاری کنفرانس بین المللی گفتگوی اسلامی در عربستان سعودی را بررسی راه های افزایش همکاری میان جهان اسلام و ارتباط انها با دیگر کشورها ذکر کرد و گفت: امیدواریم با برگزاری این اجلاس بتوانیم به وحدت جهان اسلام کمک کنیم.