خرید روسری گستاخي منافقين، نخستین ثمره اقدام انگلیس

تعدادی از اعضای گروهک تروریستی منافقین در پی اعلام تصمیم دادگاه تجدید نظر انگلیس مبنی بر خروج نام تشکل متبوعشان از لیست گروه های تروریستی، در یک اقدام گستاخانه این موضع را از آلمان نیز خواستار شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین ثمرات تصمیم عجیب دادگاه تجدید نظر انگلیس برای خروج نام گروهک منافقین از لیست گروه های تروریستی در تجمع تعداد اندکی از هواداران این گروه در مقابل سفارت ایران در برلین نمایان شد.

مقارن پیش از ظهر روز سه شنبه حدود بیست تن از هواداران سازمان تروریستی منافقین در مقابل سفارت کشورمان در برلین اجتماع کردند؛ این افراد که تصاویری از بازماندگان و معدومان گروهک شان را به نمایش گذاشته بودند، حذف نام خود از لیست تروریستی دولت آلمان را نیز مطالبه می کردند!

نکته قابل توجه در اقدام اخیر منافقین این بود بر خلاف دفعات گذشته و برای نخستین بار در طول پنج سال اخیر وابستگان به این گروهک تروریستی به صورت رسمی وبا حمل نشان سازمان خود تجمعی را برگزارکردند که بدون شک اقدام اخیردولت انگلیس در حذف نام این سازمان از لیست گروه های تروریستی خود در گستاخ تر کردن اعضای این گروه تروریستی موثر بوده و این روند را تا به آنجا پیش برده که موجب طرح درخواست حذف نام شان از لیست اتحادیه اروپا نیز شده است.

تهران پیش از این نسبت به اقدام اخیر دستگاه قضائی انگلیس اعتراض کرده موضع رسمی خود را در چند محور اصلی اعلام کرده بود: نخست اینکه رای دادگاه تجدید نظر لندن را حکمی سیاسی، فاقد پایه‌های حقوقی و ناشی از برخورد دوگانه انگلیس با مسئله تروریسم دانسته بود.

محور دیگر این موضع گیری مقایسه مواضع پیشین مقامات ارشد انگلیس مبنی بر ماهیت تروریستی گروهک منافقین و اقدام دستگاه قضایی این کشور درباره این گروه است که بر پایه آن اعلام شده مقامات قضایی لندن باید به افکار عمومی کشورشان، جهان و به ویژه ملت ایران پاسخ دهند.

بخش سوم موضع تهران در این خصوص نیز به سوابق گروهک تروریستی منافقین و عواقب اقدام اخیر دستگاه قضائی انگلیس پرداخته است.

جمهوری اسلامی ایران در این باره اعلام کرد که انگلیس با خروج نام این گروهک از فهرست گروه های تروریستی تنها به ترویج تروریسم و خشونت گرایی کمک کرده است.

با تداوم این روند طبعا باید در انتظار گستاخی بیشتر تعداد اندک باقی مانده از اعضای این گروهک تروریستی و مطالبات تامل برانگیزآنها که آشکارا نوع مواجهه دوگانه غرب با موضوع تروریسم را به نمایش خواهد گذاشت، بود. رویکرد اخیر آمریکا و اتحادیه اروپا به منافقین به عنوان ابزار جدید “خصومت علنی” 1+5 علیه ایران در حالی اعمال می شود که دست این گروهک تروریستی به خون بسیاری از مردم بی گناه ایران و مقامات عالیرتبه کشورمان آلوده است.

از سوی دیگر همکاری های منافقین با رژیم بعث عراق در سرکوب جنبش های مردمی آن کشور و کشتار ملت بی گناه عراقی، چهره یک گروهک تروریستی تمام عیارکه حاضر است برای بقای خود به هرجنایتی دست بزند را در اذهان مردم منطقه تصویر کرده است.