خرید روسری دیدار بوش با سران عرب در تفرجگاه شرم الشیخ

رئیس جمهوری آمریکا امروز در شرم الشیخ با همتای مصری خود و همچنین با شاه اردن و رئیس تشکیلات خودگردان فسطین دیدار خواهد کرد که روند به اصطلاح صلح و ایران در دستورکار مذاکرات وی قرار دارد.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه الاهرام، امروز منطقه تفریحی شرم الشیخ مصر شاهد دیدار حسنی مبارک و جرج بوش خواهد بود.

روسای جمهوری مصر و آمریکا درباره مسائل مهم سیاسی و اقتصادی در راس آن روند صلح خاورمیانه ، تحولات لبنان، اوضاع عراق، برنامه هسته ای ایران و همچنین درباره منطقه خلیج فارس با توجه به اهمیت استراتژیکی آن با یکدیگر گفتگو می کنند.

به گفته منابع آگاه انتظار می رود، جرج بوش دراین نشست بر حمایت از مصر در راستای روند صلح تاکید و همچنین درباره ادامه مذاکرات بین فلسطینی و اسرائیلی ها برای تشکیل دولت فلسطین تا پیش از به پایان رسیدن سال جاری ابراز امیدواری می کند.

درحالی بوش امروز به مصر می رود، که قراراست از فردا به مدت سه روز نشست مجمع جهانی اقتصاد درباره خاورمیانه که به نشست داووس معروف است، دراین کشور برگزار شود.

به این علت سران جهان به ویژه خاورمیانه به مصر سفر می کنند، ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و عبدالله دوم شاه اردن نیز دراین نشست حضور خواهند داشت، و درحاشیه این نشست با جرج بوش دیدار خواهند کرد.

پیش از این قرار بود جرج بوش با فواد سنیوره نخست وزیر لبنان در شرم الشیخ دیدار کند، اما کاخ سفید خبرداد: این دیدار انجام نخواهد شد. برخی رسانه ها نیز از دیدار بوش با حامد کرزای رئیس جمهوری افغانستان و نوری المالکی نخست وزیر عراق در شرم الشیخ خبر داده بودند.

بوش در خلال سفر خود به خاورمیانه هفته گذشته به سرزمینهای اشغالی فلسطین و همچنین به عربستان سفرکرد.