خرید روسری دریافت تعرفه آب ادارات به قیمت تمام شده

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: قرار است تعرفه آب ادارات دولتی به قیمت تمام شده محاسبه شود اما هنوز این موضوع ابلاغ نشده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر: داوود ملایی امروز در ادامه نشستی خبری با تاکید بر اینکه تعرفه آب دیگر مشترکان افزایش نمی یابد، افزود : سال های گذشته در فصل گرما 5 مترمکعب به میزان الگوی مصرف افزوده می شد اما امسال این مقدار در استان تهران افزوده نخواهد شد.

وی افزود : الگوی مصرف آب شرب در شهر تهران 18 مترمکعب است و در برخی شهرهای استان به ماهانه 24 مترمکعب می رسد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت : از ابتدای امسال 6870 مشترک پر مصرف در استان شناسایی و هشدار داده شده است.

وی تاکید کرد : با وجود محسوس بودن کمبود آب در استان جیره بندی آب در دستور کار نیست چون با صرفه جویی و مصرف بهینه مشترکان کمبود 10 درصدی آب قابل جبران است.

ملایی اضافه کرد :جیره بندی آب موجب خسارت به شبکه آبرسانی می شود و تاثیر روانی منفی بر مشترکان دارد.

وی افزود : در صورت نیاز ، تنظیم فشار آب در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار می گیرد اما قطع آب انشعاب های بزرگ مانند پادگان ها ، ادارات و کارخانه های بزرگ در مواقع ضروری انجام می شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت : قطع 796 انشعاب غیرمجاز ، جدا شدن آب شرب از آب فضای سبز و احداث خطوط انتقال به طول 32 کیلومتر از اقدامات انجام شده برای کنترل مصرف اب است.

وی درباره هدر رفت آب نیز گفت :در استان تهران میزان هدر رفت آب 26 و نیم درصد است که براساس برنامه چهارم توسعه، سالانه یک درصد باید کم شود.

ملایی با اعلام اینکه طول شبکه آبرسانی استان تهران 9 هزار کیلومتر است ، گفت : امسال 240 کیلومتر از شبکه آب استان اصلاح می شود.

وی افزود : 19و نیم درصد جمعیت کشور و 4 درصد منابع آب در استان تهران است.

پیش از این ، رسول زرگر معاون وزیر نیرو اعلام کرده بود، مانند سال های قبل در فصل گرما 5 متر مکعب به الگوی مصرف آب در سراسر کشور افزوده می شود.