خرید روسری احتمال انتخاب رئيس‌جمهور لبنان تا دو روز ديگر

يکي از نمايندگان وابسته به ائتلاف طرفدار تشکيل دولت وحدت ملي،صبح امروز اظهار داشت: توافق ميان جريان حاکم و طرفداران تشکيل دولت وحدت ملي حاصل شده است و پيش بيني مي‌شود روز پنجشنبه يا جمعه جلسه انتخاب ميشل سليمان به عنوان رئيس جمهور برگزار شود.
به گزارش مهر به نقل از خبرگزاري فرانسه، «علي حسن الخليل» نماينده جنبش امل لبنان به رياست نبيه بري خاطر نشان کرد: شيخ حمد بن جاسم بن جبر آل ثاني نخست وزير قطر پيش از ظهر امروز با اعضاي کميته وزارتي اتحاديه عرب ديدار و پس از آن توافق ميان گروههاي لبناني را اعلام خواهد کرد.
هشام يوسف مدير دفتر عمرو موسي دبيرکل اتحاديه عرب نيز در اين رابطه تصريح کرد: بيانيه‌اي که شامل توافق گروه‌هاي لبناني است و پيش از ظهر امروز اعلام خواهد شد، طبق توافقنامه بيروت به مسأله سلاح خواهد پرداخت.
يوسف در ادامه گفت: عمرو موسي که روز سه شنبه دوحه را ترک کرد به منظور شرکت در مراسم اعلام توافق گروههاي لبناني، پيش از ظهر امروز بار ديگر به دوحه سفر مي‌کند.
لازم به ذکر است نخست وزير قطر پيش از پيش از دستيابي به اين توافق با سعد الحريري رئيس فراکسيون المستقبل و ميشل عون رهبر جريان ملي آزاد لبنان رايزني‌هاي گسترده‌اي انجام داد.
نشست گروه‌هاي لبناني به طور رسمي از روز شنبه 28 ارديبهشت در دوحه آغاز شده است.
خبر ديگر اينکه ميشل عون شب گذشته اعلام کرد که درباره قانون انتخابات، پيشنهادي را مطرح کرده است و در انتظار واکنش به آن است.
وي افزود: ما پيشنهادي را درباره تقسيم حوزه‌هاي انتخاباتي در بيروت مطرح کرديم که حقوق مسيحيان و توازن مطلوب را حفظ مي‌کند. ما بهترين راه حل را در اين زمينه مطرح کرديم و توپ اکنون در زمين جريان حاکم در لبنان قرار دارد.
عون خاطرنشان کرد: اگر جريان حاکم خواست فردا در حالي که به راه حلي دست يافته ايم به بيروت باز مي‌گرديم.
رهبر جريان ملي آزاد لبنان تصريح کرد: طرفداران تشکيل دولت وحدت ملي امتيازات بسياري را به طرف مقابل داده‌اند و درگيري با جريان حاکم رخ داده است، زيرا ما خواهان نمايندگي صحيح (در دولت) هستيم، اما آنها براي کسب کرسيهاي (بيشتر) تلاش مي‌کنند و مي‌خواهند کشور را به منظور کسب کرسيهاي انتخاباتي به ويراني بکشانند.
وي در ادامه گفت: راه حل بحران سياسي لبنان مبتني بر احياي حقوق سلب شده (طرفداران تشکيل دولت وحدت ملي) و نه اعطاي جوائزي راضي کننده به جريان حاکم در لبنان است.