خرید روسری انتقاد کيهان از سردار صفوي و شمخاني

روزنامه «کيهان» در شماره امروز شنبه چهارم خرداد در مطلبي با نام «اظهارات تعجب برانگيز دو فرمانده» نوشت:
دو تن از فرماندهان دفاع مقدس در برنامه‌هاي تلويزيوني جداگانه‌اي در اظهاراتي شگفت‌انگيز، بني صدر را از اتهام خيانت در جنگ تبرئه كردند.
سردار رحيم صفوي، فرمانده سابق سپاه پاسداران در برنامه محرمانه كه پنجشنبه شب از شبكه 3 سيما پخش مي‌شد، در پاسخ به مجري جوان برنامه مبني بر اينكه «مي‌گويند بني صدر در جنگ و دفاع خيلي به ما خيانت كرد، ولي هيچ كس نگفته خيانت او چه بود»، با كمال تعجب اظهار داشت: «من هم نمي‌توانم كلمه خيانت را به كار ببرم. بلكه نفهمي او را نسبت به موضع خودش كه رئيس‌جمهور بود و فرمانده كل قوا بود، اما انقلاب اسلامي را درك نكرده بود و عظمت امام را و اين‌كه بالاخره بايد تابع امام باشد. البته نسبت به مسئله جنگ هم چيزي نمي‌فهميد.»
همچنين دريابان علي شمخاني، وزير سابق دفاع نيز در برنامه مثلث شيشه‌اي كه به صورت زنده از شبكه تهران پخش مي‌شد، پس از آنكه مجري برنامه با طرح پرسشي كه ظاهرا ناشي از ضعف اطلاعاتش بود، مبني بر اين‌كه «جريان نامه‌اي كه پس از فتح خرمشهر برخي فرماندهان نظامي به بني صدر نوشتند و دستور عقب نشيني ايشان را تقبيح كردند، چه بود»، پرسيد، خطاب به وي گفت: «بني صدر اصلا آن موقع نبود. بني صدر تا زماني كه در خاك ايران بود و فرمانده كل قوا بود، هيچ عمليات موفقي انجام نداد. بني صدر در عمليات سال 95 كه مي‌خواست خرمشهر را آزاد كند و شكست خورد و فاجعه هويزه رخ داد، قصد خيانت نداشت! بني صدر دنبال پيروزي بود و اگر پيروز مي‌شد، تانك‌هايي كه به سمت بصره مي‌رفتند، تانك‌هايي در تهران به سمت كرسي‌هاي قدرت مي‌رفتند و مي‌گفت من عامل پيروزي‌ام. براي همين بني صدر خيانت نكرد.»
كيهان مي‌افزايد: تبرئه بني صدر از خيانت و تقليل اتهام وي به «نفهمي»، «درك نادرست از انقلاب، امام و جنگ» و «ناتواني در كسب پيروزي به رغم ميلش» در حالي صورت مي‌گيرد كه اسناد منتشره از لانه جاسوسي از بني صدر به عنوان يك منبع اطلاعاتي «سيا» با رمز SD LURE نام مي‌برد.
براي نمونه، معصومه ابتكار از دانشجويان تسخيركننده لانه جاسوسي در اين زمينه در كتاب «تسخير» مي‌نويسد: «يكي از اين اسناد درباره فردي بود كه سازمان سيا از او با عنوان LURE.1SD نام مي‌برد. در دي ماه 1358، در گاوصندوق اتاق رئيس پايگاه سيا در تهران، هفت سند درباره اين فرد پيدا كرديم. نخستين سند به تاريخ 27 جولاي 1979 به گزارش‌هاي فردي به نام  SD ROTTER كه بعدها معلوم شد قشقايي است، مربوط مي‌شد. وي مقامات سيا را به تماس با شخص ديگري با نام SD LURE ترغيب مي‌كرد. در اين سند، شماره تلفن او آمده بود. با كنترل اين شماره تلفن، دريافتيم متعلق به منزل جناب بني صدر است.»