خرید روسری سخنان حداد عادل در نماز جمعه تهران

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: مجلس هفتم بدون كار تبليغاتي، جنجال، سياه‌نمايي و يا متهم كردن اشخاص محترم، با مفاسد اقتصادي مبارزه كرد.

به گزارش فارس، غلامعلي حداد عادل كه به عنوان سخنران پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه تهران سخن مي‌گفت، در بخش آغازين سخنان خود با اشاره به سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر، گفت: خرمشهر بزرگترين شهر خوزستان بعد از اهواز و بزرگترين بندر تجاري كشور است كه داراي موقعيت جغرافيايي ممتاز و شهرت جهاني است و بسياري از كالاهاي كشور در اين بندر ذخيره مي‌شود و در هجوم صداميان بزرگترين شهري بود كه به تصرف دشمن درآمد.

وي افزود: بعد از سقوط خرمشهر پس از 54 روز مقاومت مظلومانه و با دست خالي، آنچه دشمن بعثي از دستش برمي‌آمد در تخريب، رذالت، بي‌رحمي و جنايت نسبت به اين شهر انجام داد و با غرور از قدرت خود در تصرف اين شهر ياد كرد كه از آن پس مردم كشورمان تا آزادسازي خرمشهر از اين شهر به خونين شهر ياد مي‌كردند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي آزادسازي خرمشهر را نقطه عطفي در تاريخ جنگ تحميلي عنوان كرد و گفت:فتح خرمشهر پيام قدرت رزمندگان اسلام و پيام اقتدار نظام جمهوري اسلامي ايران نه تنها به بعثي ها و صداميان بلكه به تمام دنيا بود كه اين پيروزي سبب اميدواري مردم ايران و ملت‌هاي دوست و نااميدي دشمنان و قدرت‌هاي پشتيبان آنها بود.

حداد عادل با اشاره به اينكه شادي مردم پس از آزادسازي خرمشهر با شادي مردم در پي پيروزي انقلاب اسلامي قابل مقايسه بود، تصريح كرد: وظيفه ما در اين روز آن است كه نسل جوان را با تاريخ دفاع مقدس و فداكاري‌هاي رزمندگان در مقابل رذالت‌هاي دشمن آشنا كنيم تا جوانان عزيز ما بدانند كه ايران عزيز اسلامي به قيمت چه خون‌هاي مظلوم و عزيزي حفظ شده است.

وي ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان جنگ تحميلي و به خصوص ياد وخاطره شهيد جهان‌آرا وشهيدان عمليات بيت‌المقدس به قرائت بخشي از پيام حضرت امام(ره) به مناسبت فتح خرمشهر پرداخت.

* مجلس هفتم چندين قرارداد مغاير با منافع ملي را لغو كرد

رئيس مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به پايان كار مجلس هفتم و آغاز به كار مجلس هشتم در روز سه‌شنبه 7 خرداد، به ارائه گزارشي از عملكرد مجلس هفتم پرداخت و در ابتدا با اشاره به اهميت مجلس گفت: كار بزرگ مجلس، قانونگذاري و نظارت بر عملكرد مسئولين و مجريان كشور است و به تعبير رهبر معظم انقلاب كار مجلس همانند ريل‌گذاري براي حركت قطار قوه مجريه است.

وي مجلس را مظهر حاكميت، اراده و وحدت ملي عنوان كرد و گفت: مجلس، يك ايران كوچك به نمايندگي از ايران بزرگ است كه در همبستگي و وحدت نقش بسيار مهمي دارد .

حداد عادل در ادامه سخنان خود مجلس هفتم را مجلس اعتقاد به اسلام، تعهد به انقلاب، دفاع از انقلاب، دفاع از استقلال كشور و مجلسي كه بر منافع و مصالح ملي تأكيد مي‌كرد، دانست و گفت: نمونه دفاع از استقلال كشور در مجلس هفتم را مي‌توان در موضوع هسته‌اي ديد، چرا كه از آن جهت كه مسئله هسته‌اي مربوط به استقلال كشور بود و هر كشور مستقلي حق دارد نوع انرژي مورد استفاده خود را تعيين كند، دخالت‌هاي بيگانگان و محدوديت‌ها و تهديدها را متوجه استقلال كشور مي‌ديديم و به همين جهت، مجلس هفتم در راستاي حفظ استقلال كشور قوانيني را به تصويب رساند كه بر اساس آنها موضوع هسته‌اي كشور در مسيري كه خواست رهبر انقلاب و مردم بود، هدايت شد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي اقدامات مجلس در خصوص موضوع هسته‌اي را شجاعانه عنوان كرد و گفت: اين مجلس براي تأمين مصالح ملي بر بعضي قراردادها نظارت كرد و بر اساس آن چند قرارداد را از اين جهت كه مغاير منافع ملي تشخيص داده شد، لغو كرده و بر چندين قرارداد ديگر نظارت جدي كرد.

حداد عادل در ادامه سخنان خود با تأكيد بر اينكه از جمله اصول حاكم بر مجلس هفتم، فضاي اخلاق و برخورد محترمانه آن بود، گفت: مجلس هفتم كار خود را در 4 سال در يك فضاي آرام، عقلاني و منطقي ادامه داد و من به عنوان نماينده‌اي از نمايندگان و منتخب مردم تهران با افتخار اعلام مي‌كنم كه خوشبختانه مجلس هفتم 4 سال خود را در حالي به پايان رساند كه مي‌توانيم در برابر مردم ادعا كنيم كه حركتي ناشايست كه با شأن ملت ايران تناسب نداشته باشد، در اين مجلس مشاهده نشد.

رئيس مجلس هفتم گفت:‌ سعي كرديم اين مجلس به نحوي اداره شود كه با اكثريت و اقليت رفتار عادلانه و منطقي صورت گرفته و با مخالفان و موافقان، در چارچوب قانون رفتاري صحيح صورت گيرد كه اين خود از عوامل آرامش مجلس بود.

حداد عادل با تأكيد بر اينكه در مجلس هفتم نمايندگان به مسايل و مشكلات واقعي عموم مردم توجه داشتند، گفت: مجلس هفتم مجلسي بود كه نمايندگان آن در پي حل مشكلات مردم و گره‌گشايي از آنها به خصوص در مشكلات معيشتي بودند و به طبقات محروم توجه جدي داشتند، چه آنكه هر روزي از روزهاي مجلس بحث بر سر حل يكي از مشكلات مردم و پيشرفت كشور بود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه نطق‌هاي نمايندگان مجلس هفتم عموماً متوجه مسائل كشور و حوزه‌هاي انتخابيه بود، اظهار داشت: دراين نطق‌ها هيچ گاه حرمت‌شكني، هنجارشكني و مخالفت‌با ارزش‌هاي مسلم انقلاب ديده نشد و هيچ نطقي نبود كه دل دشمنان اسلام را شاد و دل دوستان را نگران كند.

حداد عادل يكي ديگر از خصوصيات مجلس هفتم را تعامل و همكاري مجلس با دولت عنوان كرد و با اشاره به اينكه تضعيف قواي سه‌گانه ناروا و نادرست است، اظهار داشت: قواي سه‌گانه بايستي با يكديگر همكاري داشته باشند كه بناي مجلس هفتم نيز همين گونه بود و بخصوص با دولت كه مرتباً با مجلس در تعامل بود، همكاري مي‌كرد.

وي با بيان اينكه بناي ما همكاري با دولت با تأكيد بر حفظ استقلال مجلس بود، اين امر را كاري دشوار عنوان و تصريح كرد: از يك سو بايستي استقلال و حقوق قانوني نمايندگان حفظ مي‌شد و از سوي ديگر مقاصد دولت تامين مي‌شد و از آنجا كه همواره تأمين مقاصد دولت ممكن نبود و گاهي اوقات اختلاف نظري ميان دولت و مجلس وجود داشت، مجلس همواره سعي مي‌كرد نظرات كارشناسي ارائه كند.

رئيس مجلس هفتم افزود: به عنوان مثال اگر مجلس به وزيري رأي اعتماد نمي‌داد از آن جهت بود كه انتظار داشت دولت وزير كارآمدتري براي آن پست معرفي كند.
حداد عادل با تأكيد بر اينكه مجلس هفتم تلاش مي‌كرد تا دفاع از حقوق مجلس صورت درگيري با دولت پيدا نكند، خاطرنشان كرد: البته پيدا كردن خط مستقيم و دوري از افراط و تفريط كار دشواري بود، چرا كه عده‌اي از بيرون كه همكاري دولت و مجلس را نمي‌پذيرفتند، هرگاه مجلس با دولت موافقت مي‌كرد اين مجلس را مجلسي منفعل و بدون استقلال قلمداد مي‌كردند و اگر مجلس با دولت در موردي مخالفت مي‌كرد ادعا مي‌كردند كه ميان اصولگرايان اختلاف افتاده است و به اين ترتيب در هر شرايطي تفسير خاصي از خود ارائه مي‌كردند.

وي با اشاره به برخي انتقادها و گلايه‌هاي دولت از مجلس نيز گفت: ما در پيمودن اين مسير مستقيم از طرف دولت نيز گله‌هايي مي‌شنيديم اما خوشبختانه توانستيم مجلس هفتم را در حالي به پايان برسانيم كه وحدت ميان مردمي كه هم به دولت راي داده بودند و هم به مجلس، حفظ شود و در آينده نيز انشاءاله بر همين صراط مستقيم خواهيم بود.

* تركيب نمايندگان مجلس هشتم بهترين سند موفقيت مجلس هفتم است
رئيس مجلس شوراي اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به برخي قوانين و مصوبات مجلس هفتم گفت: يكي از مهم‌ترين و اولين اقدامات مجلس هفتم طرح تثبيت قيمت‌ برهي كالاهاي اساسي براي مدت موقت بود.

حداد عادل افزود: در سال اول مجلس متوجه شديم كه اگر بخواهيم مطابق آنچه كه قبلاً پيش بيني شده بود قيمت‌ها را افزايش دهيم گراني فوق‌العاده‌اي در جامعه ايجاد خواهد شد، لذا در بودجه سال 82 تصميم گرفتيم 9 قلم كالاي اساسي را تثبيت كنيم كه مهمترين آنها تثبيت قيمت بنزين بود.
وي با بيان اينكه اين كار مجلس خدمتي به قشرهاي كم‌درآمد جامعه بود، افزود: از ديگر اقدامات مجلس هفتم توجه به خانواده‌هاي بي‌سرپرست تحت پوشش كميته امداد و سازمان بهزيستي بود.

رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت:‌ نمايندگان مجلس هفتم در اولين سال تصويب بودجه، حقوق دريافتي افراد تحت پوشش كميته امداد و سازمان بهزيستي را 100 درصد افزايش دادند كه اين افزايش دريافتي در سال‌هاي بعد ادامه يافت و در حال حاضر نزديك به سه يا چهار برابر سال 83 به اين خانواده‌ها مستمري پرداخت مي‌شود.

حداد عادل در ادامه سخنان خود در خصوص قوانين و مصوبات مهم مجلس هفتم، اظهار داشت: از ديگر خدمات مجلس آن بود كه در سال اول تشكيل خود، حداقل حقوق بازنشستگان كه 118 هزار تومان و 119 هزار تومان بود به 200 هزار تومان رساند و اين نشانه نوع نگاه مجلس به مشكلات مردم بود.

وي با اشاره به تصويب قانون مديريت خدمات كشوري در مجلس شوراي اسلامي، تصويب اين قانون را يكي از مهم‌ترين كارهاي مجلس هفتم دانست و گفت: انگيزه نمايندگان در پيگيري اين قانون مشاهده تبعيض در دستگاه‌هاي حكومتي و دولتي ميان حقوق كارمندان بود .
وي افزود: قانون خدمات كشوري قانوني بود براي اصلاح نظام اداري كشور كه بخشي از آن به حقوق كارمندان مرتبط مي شود و در حال حاضر منتظر هستيم تا دولت محترم آيين‌نامه‌هاي اين قانون راتصويب و اجرا كند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي تصويب لايحه اجراي سياست‌هاي كلي اصل 44 قانون اساسي را از ديگر كارهاي بزرگ مجلس هفتم عنوان كرد و گفت: اين سياست‌ها كه از سوي مقام معظم رهبري به سه قوه ابلاغ شد، طليعه يك انقلاب اقتصادي و حلال بنيادي بسياري از مشكلات اقتصادي كشور است، لذا مجلس هفتم يك كميسيون ويژه براي تصويب اين قانون ايجاد كرد وبا تلاش زياد موفق به تكميل و تصحيح آن شده و به موقع آن را تصويب كرد كه فعلاً آن قانون پس از بازگشت از شوراي نگهبان، مراحل نهايي تصويب خود را در مجمع تشخيص مصحلت نظام طي مي‌كند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي مبارزه با مفاسد اقتصادي را از كارهاي ديگر مجلس هفتم ياد كرد و گفت: اين مجلس بدون كار تبليغاتي، جنجال، سياه‌نمايي و يا متهم كردن اشخاص محترم، كار خود را در اين زمينه ادامه داد و كميسيون اصل نود به تقريباً 50 پرونده رسيدگي كرده و نتيجه گزارش خود را به قواي ديگر فرستاد كه اين گزارشات در دستور كار سران سه قوه قراردارد.
حداد عادل با اشاره به سهميه‌بندي بنزين در بودجه سال 86 گفت: اگر چه اين كار مشكلاتي را در ابتدا براي بعضي از مردم بوجود آورد، اما كار درستي بود كه موفق به انجام آن شديم و امروز شاهديم كه با اجراي درست اين قانون صرفه‌جويي‌هاي بسيار خوبي صورت گرفته است.
وي در ادامه با اشاره به مصوبات ديگر مجلس از جمله لايحه ساماندهي توليد كنندگان، حمايت‌ از توليد كنندگان داخلي و … اظهار داشت: انشاءالله آمار مفصل‌تر در اين زمينه را يكشنبه در جلسه علني مجلس شوراي اسلامي ارائه خواهيم كرد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه مجلس علاوه بر قانونگذاري در كار نظارت نيز فعال بوده و از اهرم‌هاي مختلف نظارتي خود استفاده كرد، اظهار داشت: مركز پژوهش‌هاي مجلس فعال بود ودر تصويب قوانين به مدد نمايندگان مي‌آمد.

حداد عادل يكي از توفيقات مجلس هفتم را تشكيل مجمع مجالس آسيايي عنوان كرد و گفت:دبيرخانه دائمي اين مجمع در تهران بوده و دبير كل آن نيز ايراني است كه اين كار جايگاه ايران را در مناسبات بين‌المللي افزايش داد و نشان دهنده اعتماد كشورهاي آسيايي به مديريت كشور ما بود.
وي با بيان اينكه نمي‌خواهم بگويم مجلس هفتم هيچ گونه عيب ونقصي نداشت، تصريح كرد: چهره عمومي مجلس هفتم مثبت بود و باعث رضايت مردم و رهبر معظم انقلاب شد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با قرائت بخش‌هايي از سخنان مقام معظم رهبري در ديدار با نمايندگان مجلس خاطرنشان ساخت: اين رضايت رهبري كه انشاءالله رضايت خدا را در پي داشته باشند سندافتخار براي مجلس هفتم است.

حداد عادل حضور حداكثري و با آرامش، اطمينان و اميدوار مردم در انتخابات مجلس هشتم را از نشانه‌هاي رضايت مردم از مجلس هفتم دانست و گفت: بهترين سند موفقيت مجلس هفتم اين است كه مردم با رأي خود در انتخابات مجلس هشتم ادامه راه مجلس هفتم را خواستار شدند و به اصولگرايي رأي دادند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي در بخش پاياني سخنان خود گفت: انتظار ما از مجلس هشتم اين است كه به مسايل واقعي مردم توجه كنند و بار سنگيني بار تورم بر دوش مردم بكاهند.