خرید روسری ميردامادي: بايد تلاش‌كنيم خاتمي بيايد

اولين نشست فصلي روساي شوراهاي مناطق جبهه‌ مشارکت‌ ايران‌ اسلامي در سال 1387، روز پنجشنبه دوم خرداد برگزار شد.

به گزارش ايسنا ‌در اين نشست محسن ميردامادي دبيرکل جبهه مشارکت با گرامي‌داشت ياد و خاطره شهيد دکتر رحمان دادمان در هفتمين سالگرد فقدان اين عضو برجسته شوراي مرکزي و همچنين تجليل از حجت الاسلام و المسلمين هادي قابل، از تلاش‌ها و حرکت منسجم شوراهاي مناطق حزب در انتخابات مجلس هشتم و ” فعاليت موثر آنان در ائتلاف اصلاح‌طلبان” تقدير کرد.

وي با اشاره به دهمين سالگرد تاسيس حزب و مرور فراز و نشيب‌هاي فعاليت حزبي در ده سال گذشته و هم‌چنين با اشاره به موانع کار حزبي افزود: در چنين شرايطي ما ناگزيريم که بر ضعف‌هاي تشکيلاتي که داريم فائق بياييم و با سرمايه‌گذاري بر روي نيروهاي علاقه‌مند و پيگيري که خواهان همکاري با حزب هستند به امر توسعه و گسترش تشکيلات همت گماريم.

ميردامادي با اعلام اين‌که ” در مرکزيت حزب کار تدوين چشم‌انداز درازمدت و تنظيم راهبردهاي توسعه تشکيلات آغاز شده است” عنوان كرد: بدون داشتن يک چشم‌انداز براي حزب برنامه‌ريزي‌هاي مقطعي کمک چنداني به امر تحزب و گسترش حزب و سازماندهي نيروهاي همفکر و همراه نخواهد کرد.

وي با اشاره به نتايج انتخابات مجلس هشتم گفت: ما در اين انتخابات تمام تلاش‌مان حفظ ائتلاف اصلاح‌طلبان با محوريت آقاي خاتمي بود که گمان مي‌کنيم بزرگ‌ترين دستاورد ما هم همين امر بود. اگرچه با توجه به همه محدوديت‌ها و تنگ‌نظري‌ها و رد صلاحيت‌ها نتايج کسب شده در حوزه‌هايي که ائتلاف اصلاح‌طلبان در آن‌ها کانديدا داشت، نتايج قابل قبولي است و در شرايط انتخابات آزاد و عادلانه با تعميم اين نتايج به سراسر کشور مي‌توان مدعي بود که اصلاح‌طلبان به طور قطع اکثريت مطلق مجلس هشتم را در اختيار مي‌گرفتند.

دبيرکل جبهه مشارکت با اعلام اين‌که ” حزب هنوز وارد بحث انتخابات رياست جمهوري نشده است” تاکيد کرد: آن‌چه مسلم است همه ما بايد تلاش کنيم تا حجت الاسلام و المسلمين سيد محمد خاتمي را براي حضور در انتخابات متقاعد کنيم که اگر در اين امر موفق شويم همه اصلاح‌طلبان به طور يکپارچه پشت سر اين جريان خواهند بود و به نظر مي‌رسد در چنين شرايطي جريان حاکم نيز با يک کانديداي واحد در انتخابات شرکت خواهد کرد و انتخاباتي جدي و تعيين کننده خواهيم داشت.

اولين نشست فصلي روساي مناطق جبهه مشاركت در سال جديد با حضور مسوولان كميته‌هاي اطلاع‌رساني و تشكيلات مناطق برگزار شد. در اين نشست علاوه بر دبيركل، حسين كاشفي معاون امور مناطق دبيركل گزارشي از فعاليت‌هاي معاونت مناطق حزب و همچنين دستور كار نشست فصلي و نيز فعاليت‌هاي خانه احزاب ارائه داد.

در ادامه اين نشست شمس‌الدين وهابي رييس دفتر دائمي انتخابات جمع‌بندي تحليل حزب از انتخابات هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي و حضور حزب در فرآيند شكل‌گيري ائتلاف اصلاح‌طلبان را ارائه كرد.

پس از تشكيل كارگروه‌هاي اطلاع‌رساني و تشكيلات، سعيد شيركوند گزارشي از وضعيت اقتصادي كشور ارائه كرد.

در انتهاي اين نشست روساي مناطق گزارشي از وضعيت استان‌ها، نتايج انتخابات در هر استان و چشم‌انداز فعاليت‌هاي سياسي استان‌ها ارائه كردند.